عوارض جانبی واکسن کوویشیلد: واکسن Astrazeneca Covid 19 با سکته مغزی ایسکمیک در ارتباط است بیمار انگلیسی از دنیا می رود: سکته مغزی ایسکمیک ، یک نفر در هر سه بیمار پس از دریافت واکسن کرونر AstraZeneca کشته شد

می 26, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • Corona Vaxine از Oxford-AstraZeneca اکنون درگیر یک جنجال جدید است
  • سه بیمار پس از دریافت این واکسن در انگلیس سکته کردند و مجبور به بستری شدند
  • پزشکان می گویند نشانه هایی از آسیب لخته مغز وجود دارد

لندن
واکسن ککسین آکسفورد-آسترا زینکا که اکنون با ادعاهای لخته شدن خون دست و پنجه نرم می کند ، اکنون درگیر یک جنجال جدید است. سه بیمار دچار سکته مغزی شدند و پس از دریافت واکسن در انگلیس مجبور به بستری شدن در بیمارستان شدند. یکی از این بیماران فوت کرد. پزشکان می گویند نشانه هایی از آسیب رساندن لخته به مغز بیماران وجود دارد. این همان واکسنی است که در هند با نام Covishield تزریق می شود.

طبق گزارش دیلی میل ، دو زن 30 ساله و یک مرد 40 ساله پس از دریافت واکسن آکسفورد دچار سکته مغزی ایسکمیک شدند. برای اولین بار پس از این واکسن ، نشانه هایی از سکته مغزی ایسکمیک وجود دارد. در سکته های مغزی ایسکمیک ، وقتی لخته در رگ های اصلی ایجاد می شود ، جریان خون و اکسیژن به مغز را متوقف می کند.
ویروس کرونا ویروس جدید: ویروس کرونا ویروسی جدیدی که در مالزی یافت می شود ، یک عفونت سگ در انسان است
“علائم سکته مغزی را در افرادی که واکسن می زنند کنترل کنید”

متخصصان دانشگاه کالج لندن می گویند که فراوانی واکسن بسیار نادر است و خطر ابتلا به آن در افرادی که به عفونت عروق کرونر مبتلا هستند بیشتر است. حتی در آن زمان ، وی از پزشکان خواست تا علائم سکته های مغزی مانند ضعف صورت ، دست و پاها را بین 4 تا 28 روز در افرادی که واکسن کرونر دریافت می کنند ، کنترل کنند. متخصصان می گویند باید به چنین بیمارانی فوراً رسیدگی پزشکی شود.

وی گفت: درمان فوری برای نجات جان فرد بسیار مهم است. یک زن 35 ساله آسیایی که از سکته های مغزی ایسکمیک رنج می برد 6 روز پس از دریافت واکسن دچار درد شدیدی در ناحیه راست سر و اطراف چشم های خود شد. پنج روز بعد ، هنگامی که زن از خواب بیدار شد ، علائم تنبلی ، ضعف در صورت ، بازوها و پاها را مشاهده کرد. برای نجات جان این زن یک عمل مغزی انجام شد ، اما او نجات پیدا نکرد. بیمار دوم نیز علائم مشابهی داشت. بیمار سوم پس از واکسیناسیون در صحبت کردن مشکل داشت. او حتی نمی توانست زبانها را بفهمد.

واکسن astrazeneca covid 19

یک بیمار پس از دریافت واکسن کوویسیلین درگذشت

[ad_2]