عمران خان: پاکستان واکسینه کردن تاج را با واکسن از چین آغاز کرد و به آنها اولویت داد – کمپین واکسیناسیون covid-19 در پاکستان با واکسن چینی راه اندازی شد

فوریه 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
پاکستان یک کمپین ملی واکسیناسیون با واکسن ویروس کرونا از چین آغاز کرده است. یک کمپین واکسیناسیون در اسلام آباد ، پایتخت نخست وزیر عمران خان در پاکستان آغاز شده است. ایمن سازی به طور همزمان در هر چهار استان پاکستان آغاز شده و کارکنان بهداشتی ابتدا طبق برنامه واکسینه می شوند. سپس واکسن ها به افراد مسن و سپس به دیگران داده می شود.

چین 5 واکسن تاج رایگان ارائه کرده است
روز دوشنبه ، پاکستان پنج دوز واکسن از چین دریافت کرد. از زمان آغاز کار واکسیناسیون ملی ، علاوه بر شهرهای بزرگ چهار استان ، واکسیناسیون در کشمیر تحت اشغال پاکستان نیز انجام می شود. در آغاز کار واکسیناسیون ، اسد عمر ، وزیر برنامه ریزی ، گفت که واکسیناسیون همزمان ، تلاش های مشترک در سطح ملی را نشان می دهد.

پاکستان واکسن چینی را ستایش می کند
دکتر فیصل سلطان ، مشاور بهداشت گفت که اثبات شده سینوفرم چینی است. وی گفت من می خواستم در مورد واکسن سینوفرم به شما بگویم که این واکسن 79 تا 86 درصد موثر است. وی گفت 70 درصد جمعیت کشور تا پایان سال واکسینه می شوند.

پاکستان مجبور شد این واکسن را از هواپیمای خود دریافت کند
گفته می شود که چین واکسن تاج رایگان به Synovac را برای پاکستان شرط کرده است که این واکسن را باید با هزینه شخصی خود مصرف کند. با این حال ، پاکستان فقیر زده حداقل یک ماه را صرف برنامه ریزی برای ارسال هواپیما کرده است. دولت عمران خان با دیدن اینکه این واکسن از هیچ کشور دیگری دریافت نشده است ، سرانجام روز یکشنبه هواپیمای خاصی را به چین فرستاد و این واکسن را سفارش داد.

[ad_2]