عمران خان: “همسایه ما خشونت های جمعی را تحریک می کند” عمران به بهانه کشتن معدنچیان شیعه عازم هند می شود

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز هند را به کشتن معدنچیان شیعه کشته شده در خشونت های عمومی متهم کرده است. عمران خان با طرح ادعاهای دروغین ، نام هند را نپذیرفت و گفت كه كشور همسایه وی در پاکستان به خشونت های عمومی دامن می زند. روز چهارشنبه عمران خان اعضای جامعه شیعه هزاره را به اعتراض به كشته شدن 11 معدنچی برای دفن اجساد معدنچیان فراخواند. او قول داد که خیلی زود با معترضان دیدار کند. در حالی که همه دنیا می دانند که در پاکستان چگونه با مسلمانان غیر سنی رفتار می شد.

11 کارگر شیعه که توسط داعش کشته شدند
در استان بلوچستان در جنوب غربی پاکستان ، ستیزه جویان پس از ربودن 11 معدنچی از اقلیت شیعه هزاره را تیرباران و کشتند. پس از ربودن معدنچیان از منطقه ماچا ، جنگنده ها آتش گشودند. دولت اسلامی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. نزدیکان معدنچیان و صدها نفر دیگر در جامعه اعتراض خود را نسبت به حادثه روز یکشنبه آغاز کردند. آنها در منطقه کنارگذر غربی کویته تظاهرات کردند و تابوت هایی را با اجساد قربانیان قرار دادند. آنها خواستار دفن اجساد فقط هنگام دیدار نخست وزیر خان با آنها و اطمینان از آنها هستند.

عمران هند را به توئیت متهم کرد
سپس عمران خان در توییتر خود نوشت که من در غم و اندوه شما شریک شما هستم و زودتر پیش شما آمدم تا در هنگام رنج با شما بمانم. من به زودی دوباره می آیم و ادای احترام می کنم و به همه خانواده های (داغدار) تسلیت می گویم. من هرگز اعتماد مردمم را نمی شکنم. لطفا اجساد را به عزیزانتان تحویل دهید تا روح آنها در آرامش آرام بگیرد. در توییت بعدی وی گفت که من می خواهم به خانواده های جامعه خزر که عزیز خود را در حمله وحشیانه تروریستی در ماخ از دست دادند اطمینان دهم که من درد آنها را درک کردم و از درخواست آنها آگاه هستم ما در حال برداشتن گامهایی برای جلوگیری از حملات مشابه در آینده هستیم و می دانیم که همسایه ما این خشونتهای جمعی را تحریک می کند.

وزرا برای ملاقات با معترضین اعزام شده اند
خان وزیر حمل و نقل پاکستان علی زیدی و مشاور امور خارجه او زولفی بخاری را برای ملاقات با معترضان فرستاد. زیدی و بخاری هر دو به جامعه شیعه تعلق دارند. جم كمال خان ، وزرا و رئیس وزیر بلوچستان ، با معترضین دیدار كردند و آنها را به پایان دادن به اعتراض دعوت كردند. او همچنین به آنها متوسل شد تا مردگان را دفن کنند.

حملات پلیس
وزیر ارشد جم كمال خان گفت كه نخست وزیر خان قطعاً می آید ، یك رئیس جمهور می آید ، وزرا و نمایندگان مجلس می آیند. اگر نخست وزیر بیاید ، ما باید خودمان مشکلات خود را حل کنیم. پلیس برای دستگیری مهاجمان به چندین مکان یورش برد. حزب سیاسی شیعه مجلس وحدت مسلمانان (MWM) نیز برای همبستگی با قربانیان در کراچی تظاهرات برگزار کرد.

[ad_2]