عمران خان: قانون گذاران اقلیت که به مقبره معبد تخریب شده در پاکستان رسیدند گفتند – آنها از مجرمان دریغ نخواهند کرد – اعضای جامعه اقلیت در پاکستان از یک کلیسای جامع و یک مقبره بازدید کردند

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پیشاور
هیئت نمایندگان مجلس از جوامع اقلیت پاکستان روز سه شنبه در حمله بنیادگرایان از معبد و مقبره ای که اخیراً در استان خیبر پختونخوا تخریب شده بازدید کردند. این معبد توسط اعضای حزب بنیادگرا جامعه علمای اسلامی (گروه فضل الرحمن) مورد حمله و تخریب قرار گرفت. لطفاً بگویید که فاضل الرحمن در حال حاضر PDM ، ائتلافی از احزاب مخالف علیه عمران خان را رهبری می کند.

طرفداران فاضل رحمان حمله کردند
تخریب این معبد واقع در روستای تری ، ولسوالی کاراک در استان خیبر پختونخوا ، واکنش های شدیدی را از سراسر جهان برانگیخت. این حمله پس از آن صورت گرفت که جامعه هندو از دولت محلی اجازه بازسازی ساختمان 10 ساله را گرفت. جمعیت سازه قدیمی و همچنین سازه تازه ساخته شده را تخریب کرده بود.

نماینده مجلس گفت – مقصر را ترک نمی کند
این دیدار توسط یک هیئت پارلمانی به سرپرستی شهنلا راوات ، دبیر پارلمان برای امور ادیان و اقلیت ها انجام شد. این هیئت رهبران دیگری نیز داشت ، از جمله مشاور وزیر ارشد خیبر پختونخوا. راوات به خبرنگاران گفت که دولت این پرونده را مورد توجه قرار داده و عاملان آن به محاکمه کشانده خواهند شد. وی گفت که اقلیت ها از اقدامات دولت پس از این حادثه ناگوار راضی هستند.

پلیس متهم اصلی را دستگیر کرد
سانولا عباسی ، فرمانده پلیس خیبرپختونخوا روز جمعه گفت که متهم اصلی پرونده فیضولا در منطقه كراك دستگیر شد. وی گفت: فیضولا جمعیت را تحریک کرد تا به معبد حمله کنند و مقبره را تخریب کنند. رئیس پلیس گفته بود 110 نفر دستگیر شده اند.

[ad_2]