عمران خان در مورد اختلاف هند و چین: عمران خان نخست وزیر پاکستان می گوید هند از چین می ترسد

جولای 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • عمران خان اکنون از ترس هند از بلغستان و هشدار چین می ترسد
  • نخست وزیر پاک گفته است که آماده گفتگو با شورشیان در بلوچستان است
  • وی گفت هند از بلوچ برای گسترش وحشت در پاکستان استفاده می کند

گوادر
عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، که ویرانگر مردم بی گناه در بلوچستان است ، اکنون ترس از ترس هند و هشدارهای چین را آغاز کرده است. عمران خان نخست وزیر گفته است که آماده گفتگو با شورشیان در بلوچستان است. وی گفت شورشیان از دولت پاکستان نسبت به برخی شکایات گذشته یا اینکه هند از آنها برای گسترش رعب و وحشت در پاکستان استفاده کرده ، عصبانی بودند. با این حال ، عمران ادعا می کند که اکنون وضعیت بلوچستان تغییر کرده است.

عمران خان که برای افتتاح پروژه های توسعه به گوادر ، بلوچستان وارد شد ، گفت که اگر پروژه های توسعه در بلوچستان تشویق شوند ، ما هرگز نگران شورشیان نخواهیم بود. وی گفت: “ممکن است قبلاً شکایتی از بلوچ و سایر کشورها وجود داشته باشد که آنها از آنها استفاده کرده اند … ممکن است هند از آنها برای ایجاد هرج و مرج استفاده کرده باشد ، اما اکنون اوضاع به همین منوال نیست.”
عمران خان از دیدن طالبان به قدرت رسید ، به هند گفت “بزرگترین بازنده”
بلوچ به سرمایه گذاری چین حمله می کند ، عمران مجبور می شود بیاید
عمران همچنین گفت که وضعیت اقتصادی پاکستان آنچنان بهبود نیافته است که دولت ما می تواند پول زیادی به بلوچستان بدهد. او ادعا می کند که قبل از نخست وزیر شدن ، مصمم به توسعه بلوچستان است. عمران خان گفت نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان 24 بار به لندن رفته بود اما هرگز به بلوچستان سفر نکرده بود. در همان زمان ، آصف علی زرداری رئیس جمهور سابق 51 بار از دبی بازدید کرد ، اما هرگز به گوادار نیامد.

در واقع ، گوادر یک مقصد بسیار مهم در کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) است. چین 62 میلیارد دلار در کل این پروژه سرمایه گذاری کرده است. نه تنها این ، چین در حال آماده سازی ایجاد پایگاه دریایی در گوادر است تا کشتی های جنگی این کشور بتوانند مواضع خود را در سراسر خلیج فارس تقویت کنند. در حال حاضر ، منطقه تحت سلطه نیروی دریایی ایالات متحده است. شورشیان بلوچ دائماً به پروژه های چینی و سربازان پاکستانی حملات مهلک انجام می دهند. در این حملات بسیاری از غیرنظامیان چینی نیز کشته شدند. پاکستان ادعا می کند که هند در حال کمک به شورشیان در Beloh است. اکنون نخست وزیر پاکستان صریحاً نام هند را پذیرفته است. این ترس از حملات بلوچ و هند است ، به همین دلیل هر نخست وزیر پاکستان آماده صحبت با شورشیان بلوچ در مدت زمان طولانی است.
پروژه CPEC در پاکستان با در اختیار داشتن میلیاردها دلار به دروازه ای به چین تبدیل شده است
چین 6 ماه فرصت داده است تا علیه بلوچ اقدام کند
یک ژنرال نظامی پاکستانی اخیراً وحشت کرده و گفته است که چین در سرکوب جنبش آزادی در بلوچستان نقشی دارد. وی گفت پکن به او شش ماه فرصت داده است تا با بلوها پایان یابد. روزنامه بنگلادشی دیلی سان به نقل از سرلشکر ایمن بلال از ارتش پاکستان نوشت که وی برای پایان دادن به جنبش بلوچ در این منطقه مستقر شده است. بلال ایران را بزرگترین دشمن پاکستان توصیف کرد و هشدار داد که ارتش پاکستان در داخل ایران اقدام خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه ، بلال گفت: “چین به من حقوق و مبلغ هنگفتی داد و رسماً من را برای منافع منطقه ای به اینجا فرستاد تا بتوانم به توطئه ایران علیه دالان اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) پایان دهم.” پاکستان توسعه زیادی را در بلوچستان آغاز کرده است ، اما هنوز هم کم جمعیت ترین و فقیرترین گوشه کشور است. سازمان های شورشی دهه ها با افراط گرایی جدایی طلبانه مبارزه کرده اند. آنها شکایت دارند که منابعشان توسط دولت مرکزی و استان ثروتمند پنجاب استفاده می شود. در سال 2005 ، اسلام آباد یک عملیات نظامی علیه شورشیان آغاز کرد.
حمله تروریستی در کراچی: ارتش آزادیبخش بلوچستان کیست که بینی پاکستان را خفه کرد
عمران بسیاری از پروژه های CPEC را آغاز کرد

عمران خان چندین پروژه بزرگ و دیگر کارهای زیربنایی را در پروژه بلند پروازانه CPEC در شهر گوادر آغاز کرده است. CPEC ، بندر گوادر در استان بلوچستان پاکستان و استان سین کیانگ چین را به هم پیوند می دهد ، یک پروژه بلند پروازانه چین در چارچوب ابتکار عمل کمربند و جاده (BRI) چند میلیارد دلاری است. این به چین امکان دسترسی به دریای عرب را می دهد. BRI به عنوان تلاش چین برای تأثیرگذاری بر جهان از طریق پروژه های زیربنایی تلقی می شود.

وی همچنین چندین تفاهم نامه را با هدف حل مشکلات آب و برق در گوادار با چین امضا کرد ، از جمله ساخت یک بیمارستان مدرن ، یک فرودگاه بین المللی و یک مسسه تجاری. خان در خطاب خود گفت پاکستان در راه تبدیل شدن به “یک ملت بزرگ” است. وی گفت: “من آرزوی آینده پاکستان را دارم – من با پاکستان بزرگ شدم. این کشور در شرف تبدیل شدن به یک ملت بزرگ است. عمران گفت: گوادر در حال تبدیل شدن به مرکز اصلی پاکستان است که هم به نفع کشور خواهد بود و هم به بلوچستان.

[ad_2]