عمران خان درباره طالبان در افغانستان: عمران خان گفت پاکستان سخنگوی طالبان نیست ، ما را به خاطر خشونت های افغان سرزنش نکنید

جولای 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لهجه ها

  • عمران خان گفت که جای تأسف است که پاکستان را بخاطر وخامت اوضاع در افغانستان مقصر بدانیم.
  • عمران گفت اسلام آباد همیشه می خواست یک دولت فراگیر برای صلح و همسایگی ایجاد کند.
  • عمران خان در اسلام آباد می گوید پاکستان سخنگوی طالبان نیست و کاری به آن ندارد

اسلام آباد
عمران خان ، نخست وزیر پاکستان گفته است که مایه تاسف است که کشورش بارها به بدتر شدن وضعیت در افغانستان متهم شده است. عمران گفت اسلام آباد همواره خواهان صلح و ایجاد یک دولت فراگیر برای همسایه خود بوده است ، همانطور که این امر به نفع هر دو طرف خواهد بود. عمران خان در اسلام آباد گفت پاکستان سخنگوی طالبان نیست و هیچ ارتباطی با آنچه این گروه تروریستی در افغانستان انجام می داد ندارد.

نخست وزیر پاکستان گفت: “آنچه طالبان انجام می دهند یا نمی دهند هیچ ربطی به ما ندارد و ما مسئول آن نیستیم و سخنگوی طالبان نیز نیستیم.” “پاکستان همیشه خواهان صلح در افغانستان بوده است.” . خان گفت که پاکستان آماده است و خواهد بود تا هر کاری ممکن برای دستیابی به راه حل مسالمت آمیز در افغانستان انجام دهد. اما وی استفاده از زور علیه طالبان را رد کرد.
طالبان در افغانستان حکومت می کنند ، روسیه ارتش را به تاجیکستان می فرستد ، تانک می فرستد
آمریکا 20 سال است که در افغانستان شکست خورده است
“ما معتقدیم که افغانستان را نمی توان از بیرون کنترل کرد. سیاست ما حفظ بهترین روابط با مردم افغانستان است. خان با اشاره به درخواست آمریکا برای استفاده از پایگاه های پاکستانی برای انجام عملیات در افغانستان ، گفت: من نمی فهمم ایالات متحده با نشستن در بیرون به چه چیزی می تواند در افغانستان دست یابد زیرا آنها 20 سال در افغانستان بوده اند.

نخست وزیر از اینکه کشورش متهم به تحریک و دامن زدن به ناآرامی ها در افغانستان است ابراز تاسف کرد و تاکید کرد که کابل بی ثبات به نفع اسلام آباد نیست. “علاقه پاکستان به جنگ داخلی در افغانستان چه می تواند باشد؟” ما همه کارها را انجام خواهیم داد مگر اقدام نظامی علیه طالبان ، زیرا در این صورت پاکستان فقط در یک نزاع وارد می شود. نخست وزیر گفت: “اگر جنگ داخلی در افغانستان رخ دهد ، به مناطق قبیله ای پاکستان سرایت می کند.” ما دیگر نمی توانیم این را تحمل کنیم. ما در زمان شرکت این کشور در جنگ علیه تروریسم به رهبری آمریکا بیش از 70 هزار پاکستانی را از دست داده ایم.
درگیری شدید بین طالبان و ارتش افغانستان در 20 ولایت ، قندهار به میدان جنگ تبدیل می شود
پاکستان همیشه خواهان صلح با هند است
خان همچنین از روابط پاکستان با هند صحبت کرد و گفت اسلام آباد هیچ گونه دخالت دهلی نو در روند صلح افغانستان را نمی پذیرد مگر اینکه “تصمیم غیرقانونی 4 اوت 2019” لغو شود. وی گفت: پاکستان همیشه خواهان صلح با هند است ، اما هند صلح نمی خواهد زیرا در حال حاضر تحت تأثیر ایدئولوژی RSS است.

[ad_2]