عمران خان: به دلیل افشاگری در مورد فساد مالی یک شرکت انگلیسی در پاکستان زندانی شد ، عمران خان علیه نواز کارگردانی می کند – عمران خواستار شفافیت کامل است پس از اینکه یک شرکت انگلیسی متهم به فساد مالی علیه برخی از مردم پاکستان شد

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
در پاکستان سر و صدایی بر سر افشای فساد توسط رهبران دیگر مخالفان ، از جمله نواز شریف از یک شرکت انگلیسی ایجاد شده است. در همین حال ، عمران خان ، نخست وزیر ، با استفاده از فرصت ، به شدت به احزاب مخالف در مورد این موضوع روی آورد. نه تنها این ، در یک توییت مداوم ، عمران از مردم پاکستان در این مورد سال کرد. بگذارید به شما بگویم که احزاب مخالف با صدای بلند علیه عمران خان متحد می شوند. حس عمران خان با دیدن جمعیت عظیم در خود قرمز می شود.

این شرکت انگلیسی نواز شریف را به فساد مالی متهم کرده بود
چند روز پیش ، کاوه موسوی ، مالک شرکت Broadsheet LLC ، گفت که شرکت وی تحت فشار نخست وزیر پیشین پاکستان و نواز شریف و دیگران قرار داشته است و وی مدارکی مبنی بر پولشویی توسط برخی دیگر از پاکستانی ها دارد. موسوی ادعا می کند که شریف نخست وزیر پیشین برای جلوگیری از تحقیقات در مورد دارایی های خارجی خود پیشنهاد رشوه داده است. وی همچنین گفت كه در سال 2012 ، شخصی كه ادعا می شود خواهرزاده شریف است ، در این زمینه معامله ای را پیشنهاد داد.

عمران به دنبال همکاری از یک شرکت انگلیسی است
عمران خان در توییتر خود نوشت که اسناد پاناما قبلاً فساد و پولشویی را برای رهبران ما آشکار کرده بود. اکنون این ایمیل بار دیگر فساد و پولشویی برخی از رهبران ما را فاش کرده است. این افشاگری ها تنها قسمت کوچکی از یک قسمت بزرگ است. ما می خواهیم شفافیت کاملی از صفحه گسترده در مورد پولشویی رهبران ما (پاکستان) و شخصی که تحقیقات را متوقف کرده است ، داشته باشیم.

عمران گفت – رهبران ما در خارج از کشور پول پنهان می کنند
وی گفت این رهبران به قدرت رسیدند و کشور را غارت کردند. آنها پولشویی می کنند تا اشتباهات خارج از کشور را پنهان کنند. سپس آنها تحت عنوان نفوذ سیاسی خود ، مصوبه آشتی ملی (NRO) را دریافت کردند. به این ترتیب آنها از مقدار غارت و غارت خود محافظت می کنند. وی گفت این کشور باید عواقب خود را تحمل کند. این رهبران نمی توانند با معرفی خود به عنوان قربانی ، در برابر این افشاگری های بین المللی از خود دفاع كنند.

مصوبه سازش ملی چیست
دستورالعمل آشتی ملی (NRO) توسط حاکم نظامی سابق پرویز مشرف در سال 2007 برای بخشش پرونده های فساد علیه نخست وزیر پیشین بنازیر بوتو ، همسرش آصف علی زرداری و ده ها نفر دیگر برای دستیابی به توافق سیاسی با آنها ارائه شد. این قانون مترادف با امتیازات سیاسی مذاکرات سیاسی است.

عمران کمیته تحقیق را تشکیل داد
به دنبال افشاگری های موسوی خان ، وی کمیسیونی را برای بررسی ادعاهای فساد علیه افراد فوق الذکر تشکیل داد. وزیر اطلاعات شیبلی فاراژ گفت که هیأت دولت کمیسیون بین بخشی ایجاد کرده است تا اسامی افراد ذکر شده در این پرونده را برای جداول گسترده فاش کند. وی گفت خان تصمیم گرفته است که این اسامی را پس از تحقیقات علنی کند.

نواز شریف توسط عمران هدف قرار می گیرد
به گفته روزنامه زورا ، وكیل مرتبط با این شركت انگلیسی گفت كه ایمیل اصلی ترین هدف تحقیق است. قابل ذکر است که شریف 70 ​​ساله از نوامبر سال گذشته در لندن به سر می برد و برای معالجه به آنجا رفت. دادگاه عالی لاهور به وی اجازه داد برای مداوا به مدت چهار هفته به خارج از کشور برود. شریف که سه بار نخست وزیر پاکستان بوده است ، در دو پرونده فساد اداری در دادگاه حاضر نشد ، پس از آن دادگاه عالی اسلام آباد وی را فراری معرفی کرد.

[ad_2]