عاصم سلیم بایوا: خالد منصور با استعفای عاصم باجوا به SAPM برای CPEC منصوب شد

آگوست 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، ژنرال محبوب خود عاصم سلیم بادجو را برای جلب رضایت چین از سمت رئیس CPEC برکنار کرد. باجوا متهم به ارتکاب فساد جدی از طریق CPEC و به نفع اعضای خانواده اش شده است. نه تنها این ، به دلیل فساد باجوا ، شی جین پینگ سفر پیشنهادی خود به پاکستان را در ماه های پایانی سال 2020 لغو کرد. چین همچنین از حملات مداوم علیه شهروندان چینی که برای CPEC کار می کردند ، اذیت شد.

PMO بار دیگر بیانیه ای صادر کرد
به گزارش رسانه های پاکستانی ، دولت عمران روز سه شنبه جانشین ستوان عاصم بایوا شد و خالد منصور را به عنوان سرپرست CPEC در راستای تسریع در تکمیل پروژه های کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) منصوب کرد. کابینه نخست وزیر پاکستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که خالد منصور به عنوان دستیار ویژه نخست وزیر تحت CPEC منصوب شده است. این انتصاب منصور مفتخر خواهد بود.

تأثیر تهدید چین بر پاکستان ، امنیت کارگران چینی شاغل در CPEC را افزایش می دهد
خالد منصور کیست؟
خالد منصور بیش از 40 سال تجربه در دنیای شرکت های پاکستانی ، به ویژه در بخش انرژی و پتروشیمی دارد. منصور ، دارای مدرک مهندسی شیمی ، همچنین با موسسات بین المللی مانند بانک جهانی ، صندوق بین المللی پول و بانک Exim چین همکاری کرده است. او به تازگی به هیئت مدیره شرکت معدن ذغال سنگ Sindh Angro (SECMC) پیوست. منصور مدیرعامل شرکت Hub Power Limited (Hubco) بود و رئیس LaRaebe Energy Limited ، زیرمجموعه Habco است.

چین خشم پاکستان را به دلیل کشته شدن مهندسان چینی برانگیخت و نشست مهم CPEC را لغو کرد
چین از پاکستان به خاطر CPEC عصبانی بود
در چند سال گذشته ، تنش هایی در چین و پاکستان بر سر پروژه های CPEC وجود داشته است. خود رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که چین بارها از سرعت کند ساخت CPEC ابراز نگرانی کرده است. در همان زمان ، حملات مداوم به شهروندان چینی که برای CPEC کار می کردند ، خشم چین را علیه عاصم سلیم بایوا بیشتر کرد. چند روز پیش تروریست ها به یک اتوبوس در خیبر پختونخوا حمله کردند و 9 مهندس چینی را کشتند. همچنین حملات مداوم به ارتش پاکستان و غیرنظامیان چینی در بلوچستان صورت می گیرد.

چین غارت پاکستان را متوقف نمی کند ، قایق های ماهیگیری غیرقانونی در گوادر توقیف شده اند
باجوا با تبدیل شدن به رئیس CPEC کلاهبرداری کرد
عاصم سلیم باجوا اولین سخنگوی ارتش پاکستان است و بعدها در دوران بازنشستگی به دلیل مجاورت با چین به عنوان رئیس CPEC انتخاب شد. خانواده بایوا 99 شرکت و 133 رستوران در دوران و بعد از دوران خدمت وی ​​در ارتش تاسیس کردند. بر اساس گزارش Fact Factor ، این امپراتوری اقتصادی باجوا و خانواده اش در 4 کشور پراکنده شده است. وقتی وب سایت Fact Focus این افشاگری بزرگ را انجام داد ، وب سایت آنها برای مدتی هک شد. اما بعداً اصلاح شد.

حالا پاکستان در سازمان ملل به زبان چین صحبت می کند ، آیا عمران خان به سیاست خارجی مستقل پایان می دهد؟
پروژه CPEC چیست؟
چین در حال ساخت جاده ای است که استان سین کیانگ خود را با بندر گوادر پاکستان از طریق پروژه CPEC متصل می کند. این جاده به عنوان بخشی از طرح بلند پروازانه کمربند و جاده شی جین پینگ در حال ساخت است. که در آن صنایع قند نیز در حاشیه راه اندازی می شود. علاوه بر این ، پروژه هایی مانند سد برای شبکه برق آبی ، خط راه آهن نیز در این قسمت گنجانده شده است. هزینه کل پروژه 60 میلیارد دلار برآورد شده است ، در حالی که کارشناسان تخمین می زنند که قطعاً افزایش می یابد.

پاکستان: عاصم بایوا ، ژنرال محبوب عمران خان که در تقلب چند میلیارد روپیه گرفتار شده استعفا می دهد
هند اعتراض خود را ثبت کرد
هند همیشه مخالف CPEC بوده است. این پروژه از کشمیر تحت اشغال پاکستان عبور می کند. حتی چند روز پیش ، هند از چین خواست تا PoK و Gilgit Baltistan را آزاد کند. هند نیز ممکن است از طریق این پروژه با تهدید استراتژیک روبرو شود. تحت پوشش این پروژه ، چین و پاکستان در حال توسعه مکانهای مهم استراتژیک هستند.

[ad_2]