طوفان خورشیدی به زمین برخورد کرد: انتظار می رود طوفان خورشیدی قطب شمال زمین شفق قطبی را لرزاند – طوفانی که به 140 میلیون کیلومتری خورشید نزدیک می شود امشب منظره ای رنگارنگ را مشاهده می کند

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • با پوشاندن 140 میلیون کیلومتر از خورشید ، طوفان خورشیدی می تواند امروز زمین را لرزاند
  • دانشمندان فضایی تایید کرده اند که ذرات طوفان خورشیدی با سرعت بیشتری به سمت زمین حرکت می کنند
  • با این کار می توان منظره آرونودی را در شب 25 ژانویه در قطب شمال مشاهده کرد.

واشنگتن
با مسافت 14.77 میلیون کیلومتر از خورشید ، طوفان خورشیدی می تواند امروز زمین را لرزاند. دانشمندان فضایی تایید کرده اند که ذرات طوفان خورشیدی به سرعت در حال حرکت به سمت زمین هستند و امروز می توانند به زمین برخورد کنند. با این کار می توان منظره آرونودی را در شب 25 ژانویه در قطب شمال مشاهده کرد. در این مدت می توان کل آسمان را با نور سبز و آبی رنگ آمیزی کرد.

در واقع ، یک “انفجار” اولیه از خورشید سال نو اتفاق افتاد. در تاریخ 2 ژانویه ، انفجار عظیمی از انرژی از این ستاره رخ داد و اکنون تأثیر آن بر روی زمین مشاهده خواهد شد. رصدخانه Solar Dynamics آژانس فضایی ایالات متحده ناسا ذرات آزاد شده هنگام انفجار را هنگام رفتن به فضا ضبط می کند. کارشناسان می گویند این انفجارها به دلیل تشکیل رشته ای مغناطیسی در هسته خورشید در نیمکره جنوبی خورشید رخ داده است.


وقتی ذرات به زمین برخورد می کنند مناظر زیبایی مشاهده می شود
این امر منجر به بیرون انداختن دو توده تاجی (CME) به منظومه شمسی شد که یکی از آنها آهسته و دیگری کمی سریعتر است. شدت آنها ممکن است هنگام ملاقات با یکدیگر افزایش یابد. طبق سایت نجوم Space Weather ، این ذرات می توانند به زمین برسند. در چنین شرایطی جالب است بدانید که تأثیر آن بر روی زمین چگونه خواهد بود. اگر این ذرات به زمین برخورد کنند ، مناظر زیبایی را خواهید دید – به شکل نورهای شمالی یا جنوبی ، یعنی. شفق قطبی.

شفق های قطبی ، که قلب را مجبور می کند فقط هنگام برخورد ذرات خورشیدی با جو زمین متولد شود. با این حال ، محققان می گویند ممکن است اثرات دیگری نیز داشته باشد. در حالی که میدان مغناطیسی زمین انسان را در برابر تابش خطرناک خورشید محافظت می کند ، طوفان های خورشیدی می توانند بر فناوری ماهواره تأثیر بگذارند. بادهای خورشیدی می توانند باعث گرم شدن جو خارجی زمین شوند که می تواند ماهواره ها را تحت تأثیر قرار دهد. این می تواند باعث ایجاد وقفه در ناوبری GPS ، سیگنال های تلفن همراه و تلویزیون ماهواره ای شود. جریان در خطوط برق می تواند سریع باشد ، بنابراین ترانسفورماتورها همچنین می توانند پرواز کنند. با این حال ، معمولاً اینگونه است. آخرین طوفان چنین قدرتمندی در سال 1859 رخ داد ، زمانی که سیستم تلگراف در اروپا خاموش شد.

[ad_2]