طوفان برفی اسپانیا 2021: سرد شدن هوا کمترین دمای اسپانیا را در 20 سال اخیر به ارمغان می آورد برف: منفی 25 درجه حرارت ، یخبندان یخ زده ، پوشیده از پوشش سفید برفی

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسپانیا ، یکی از زیباترین کشورهای اروپا ، این روزها در معرض سرمای شدید قرار دارد. جیوه روز دوشنبه در مقابل سه شنبه شب در اسپانیا به منفی 25 درجه سانتیگراد رسید و برف سفید شهر مادرید را به طور کامل پوشانده است. برای اولین بار در دو دهه گذشته در اسپانیا ، جیوه به منفی 25 درجه سانتیگراد رسیده است. فرودگاه اصلی مادرید در میان سردترین رکورد بسته است. جاده های شهر به دلیل یخبندان یخی پوشیده از برف غلیظ است. بیا ، بیایید چند عکس عالی از اسپانیا پوشیده از برف ببینیم …..

جیوه منفی 25 درجه سانتیگراد در “سیبری” اسپانیا

-25-

طبق اعلام اداره هواشناسی ، دمای شب در شهر بلو در شهر مادرید که در این کشور سیبری نامیده می شود ، منفی 25.4 درجه بود. این شهر در قسمت شرقی مادرید واقع شده است. دمای هوا در پایتخت مادرید منهای 10.8 درجه سانتیگراد بود. این کمترین دما در 50 سال گذشته است. دمای هوا در فرودگاه باراخاس در پایتخت منفی 13.2 درجه سانتیگراد ثبت شده است. طبق اداره هواشناسی 1920 ، فقط 15 روز از این روزها سردتر از آن بوده است. روبن دل كمپو سخنگوی بخش هواشناسی روز سه شنبه گفت كه شب آخر سردترین شب از سال 2001 است. وی گفت این رقم هنوز موقتی است. سرما می تواند رکورد چند دهه گذشته را بشکند.

ثبت بارش برف در اسپانیا در مدت 30 ساعت

-30-

هوای سرد اسپانیا به این صورت است که این کشور حدود 30 ساعت به طور مداوم برف می بارد. خیابان ها ، خانه ها ، درختان ، ماشین ها زیر برف سفید دفن شدند. اما اکنون برف متوقف شده و مردم پاکسازی برف را آغاز کرده اند. دولت همچنین برف را از جاده ها پاک می کند. بالاترین سطح سیگنال در 11 استان از 51 استان اسپانیا و مناطق خودمختار اعلام شده است. بعد از تقریباً 50 سال بارش برف زیاد ، شهر مادرید روز سه شنبه به زندگی عادی خود بازمی گردد. با این حال ، ساکنان مادرید با بیل و کمبود نمک برای از بین بردن برف دست و پنجه نرم می کنند.

این دانشکده تعطیل شد ، ارتش خواستار برف روبی شد

مدارس و کالج ها در قلب اسپانیا و مادرید پایتخت بسته شده اند. پرسنل ارتش با برداشتن برف از جاده به باز شدن جاده کمک می کنند. برق بازیابی می شود. غذا به انسان توزیع می شود و واکسن کرونا ویروس پخش می شود. دولت از مردم خواست که در خانه های خود بمانند. تعداد مجروحان حادثه در بیمارستان ارتش در مادرید در حال افزایش است. در گذشته طوفان دست کم سه نفر کشته شده اند. بعداً دو نفر دیگر از افراد بی خانمان پیدا شدند. همچنین درختان در بسیاری از نقاط به دلیل بارش برف ریزش کرده اند.

[ad_2]