شورای امنیت سازمان ملل اسرائیل فلسطین: از شورای امنیت سازمان ملل ، اسرائیل و فلسطینیان درخواست می کند تا فوراً به خشونت پایان دهند

می 17, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ملل متحد
تنش میان نیروهای اسرائیلی و گروههای تروریستی فلسطینی در نوار غزه ادامه دارد. شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار پایان فوری خونریزی شده است. شینهوا گفت ، دبیرکل آنتونیو گوترش در سخنرانی آغازین خود در جریان بحث علنی شورا در روز یکشنبه ، درگیری را “کاملاً وحشتناک” توصیف کرد و خواستار پایان سریع آن شد.

گوترش گفت: “جنگ باید متوقف شود. باید فوراً متوقف شود. موشک ها و خمپاره ها از یک سو و بمباران هوا و توپخانه از سوی دیگر باید متوقف شود. من از همه طرف ها می خواهم که به این تماس توجه کنند. رئیس سازمان ملل هشدار داد که درگیری ها امکان ایجاد بحران غیرقابل تحمل در کارهای امنیتی و بشردوستانه و افزایش افراط گرایی را دارد.

رئیس سازمان ملل گفت این چرخه بی معنی خونریزی ، وحشت و تخریب باید بلافاصله متوقف شود. در این دیدار ، چین قطعنامه ای چهار ماده ای در مورد افزایش درگیری پیشنهاد کرد. به گفته وزیر امور خارجه وانگ یی ، چهار نکته وجود دارد ، آتش بس و خشونت از اولویت های اصلی است ، کمک های بشردوستانه باید یک نیاز فوری باشد و حمایت بین المللی باید یک الزام و یک راه حل اصلی باشد.

لیندا توماس گرینفیلد ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت: “تعداد افراد در هفته گذشته فاجعه بار بوده است. صدها نفر در اثر موشک و حملات هوایی کشته و زخمی شدند ، از جمله کودکان. پس از زخمی شدن صدها فلسطینی در درگیری با پلیس اسرائیل در بیت المقدس شرقی در هفته گذشته ، حماس ، حاکم بر نوار غزه ، در واکنش به حملات شدید هوایی به اهداف در غزه ، حملات موشکی به اسرائیل را آغاز کرد. از سال 2014 ، حدود 200 فلسطینی و حدود 10 اسرائیلی در درگیری های شدید بین دو کشور کشته شده اند.

[ad_2]