شبکه شهاب المهاجر هاکانی: سازمان ملل می گوید رهبر جدید داعش-کی شهاب المهاجر رهبر انجمن عملیاتی هند با شبکه هاکانی رهبر سازمان تروریسم در هند است

فوریه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دبیرکل سازمان ملل متحد اطلاعات مهمی در مورد سازمان تروریستی داعش- K ارائه داد
  • به گفته وی ، رهبر جدید این سازمان ، شهاب المهاجر ، رهبر فعالیت های تروریستی در هند است.
  • گفته می شود که قبلاً شهاب المهاجر به شبکه بدنام حقانی مرتبط بوده است.

ملل متحد
گزارش اخیر منتشر شده توسط دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوتارایس اطلاعات مهمی در مورد سازمان تروریستی داعش- K ارائه می دهد. بر اساس این گزارش ، رهبر جدید این سازمان ، شهاب المهاجر ، رهبر عملیات تروریستی در هند ، افغانستان ، بنگلادش ، مالدیو ، پاکستان و سریلانکا است. گفته می شود که وی قبلاً به شبکه معروف حقانی متصل بوده است.

در دوازدهمین گزارش دبیرکل دولت اسلامی در عراق و شام خراسان (داعش- K) آمده است که این سازمان تروریستی بین 1000 تا 2200 مبارز در استان های مختلف افغانستان دارد. این سازمان با نام های داعش و داعش نیز شناخته می شود. در این گزارش آمده است که داعش-کی حملات خود را به سایر استانها از جمله ننگرهار و کنر در افغانستان ادامه می دهد.

این گزارش می گوید در حالی که داعش-K در تلاش برای فتح مناطق وسیعی از این استانها با چالش هایی روبرو است ، این سازمان مسئولیت بسیاری از حملات را در اینجا به عهده گرفته است. این سازمان مسئولیت چندین حمله از جمله خانه زایمان در كابل در ماه مه ، حمله در شهر جلال آباد در ماه اوت ، حمله به یك دانشگاه در كابل در ماه نوامبر و كشته شدن یك خبرنگار زن در استان ننگرهار در ماه دسامبر را بر عهده گرفت.

شهاب المهاجر در ژوئن سال 2020 به عنوان رهبر جدید انتخاب شد.

در این گزارش آمده است که پیش بینی می شود داعش-کی در حال حاضر بین 1000 تا 2200 جنگجو در چندین استان افغانستان داشته باشد و انتظار می رود این سازمان حملات خود را به مراکز کابل و سایر استانها انجام دهد. شهاب المهاجر رهبر جدید این گروه در ژوئن سال 2020 شد و او ادعا می کند که عملیات تروریستی را در کشورهای افغانستان ، بنگلادش ، هند ، مالدیو ، پاکستان ، سریلانکا ، آسیای میانه رهبری می کند.

شایعه شده بود که او قبلاً به شبکه حقانی متصل شده است. طبق گزارش موسسه تحقیقات جنگ واشنگتن ، شبکه هاکانی از برخی سرویس های امنیتی پاکستان پشتیبانی می کند و مدتهاست که به عنوان یک سازمان تروریستی در افغانستان فعالیت می کند.

[ad_2]