سیاهچاله ابرجرم: سیاه چاله فوق العاده باورنکردنی که احتمالاً وجود دارد: یک سیاهچاله بزرگ وجود دارد

ژانویه 23, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لندن
دانشمندان یک سیاه چاله عظیم 10 میلیارد برابر جرم خورشید ما کشف کرده اند. مطالعه جدید ادعا می کند که حتی ممکن است اجرام بزرگتری نیز در جهان وجود داشته باشد. روند شکل گیری آنها ممکن است با سیاهچاله های دیگر متفاوت باشد از آنجا که آنها در حالی شکل گرفته اند که کهکشان حتی تشکیل نشده و جهان تازه متولد شده است.

این سیاهچاله ها چگونه ایجاد می شوند؟
این مطالعه توسط پروفسور مری برنارد کار ، استاد افتخاری دانشکده فیزیک و نجوم ، در مطالعه ای درباره چگونگی تشکیل سیاه چاله های عظیم (SLAB) و میزان رشد آنها انجام شده است. تصور می شود سیاه چاله های غول پیکر در کهکشان میزبان آنها تشکیل شده و سپس با خوردن مواد مجاور یا ادغام در سیاه چاله های دیگر ، جرم بیشتری پیدا می کنند. محققان پیشنهاد می کنند که SLAB ها هنگام ایجاد جهان شکل گرفته اند و نه کهکشان.

کار قبلاً گفته است: “ما قبلاً می دانیم كه سیاهچاله ها جرم بسیار بیشتری دارند. مرکز کهکشان ما 40 میلیون برابر SMBH (سیاهچاله عظیم) از خورشید دارد. در حال حاضر هیچ مدرکی از SLAB وجود ندارد ، اما تصور می شود که ممکن است رخ دهند و تاثیری در خارج از کهکشان ما داشته باشند که قابل مشاهده باشد.


تشکیل سیاه غول پیکر نشان می دهد که جرم زیادی ، 10 میلیارد برابر بزرگتر از خورشید ، نمی تواند داشته باشد. این سیاه چاله های بسیار قدیمی از مرگ ستاره ها نشات نمی گیرند و جرم آنها از بسیار کوچک تا بزرگ متفاوت است. این خودرو ابراز امیدواری کرد که بحث در مورد نحوه شکل گیری SLAB آغاز شود.

[ad_2]