سیارک نیوز: سیارک ها امروز به زمین پرواز می کنند: سیارک ها از نزدیک زمین عبور می کنند

ژانویه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • بسیاری از سیارک ها از نزدیکی زمین عبور خواهند کرد
  • شکل برج ایفل مانند است
  • ارتفاع هرم در مصر
  • تهدیدی برای زمین نیست

واشنگتن
سیارک ها سنگهایی هستند که در فضا حرکت می کنند و گاهی اوقات از نزدیکی زمین ما عبور می کنند. بارها در طول تاریخ ، آنها با زمین نیز برخورد کرده اند ، اما بیشتر آنها فقط با ارائه دیدگاه های نجومی و اطلاعات جدید از بین می روند. در هفته دوم سال 2021 ، یک سری سیارک ها از نزدیکی زمین عبور می کنند.

در تاریخ 6 ژانویه ، سیارک 62 متری در سال 2021 عبور خواهد کرد که نصف ارتفاع هرم بزرگ در مصر است. 3.5 میلیون کیلومتر مسافت را طی خواهد کرد. سپس CO247 2016 از 270 متر حدود 74 کیلومتر دور می رود. اندازه آن به اندازه برج ایفل است. آخرین سیارک 2018 KP1 خواهد بود. این سیارک 32 متری بیش از 31 کیلومتر مسافت را طی خواهد کرد.


چقدر خطرناک است برای زمین؟
احتمال صدمه به زمین توسط این سیارک ها کمتر است. در واقع ، با ورود به جو ، سنگ های آسمانی می سوزند و می سوزند و گاهی به صورت شهاب سنگ از زمین خارج می شوند. اگر اندازه زمین خیلی بزرگ باشد ، می توانند به زمین آسیب برسانند ، اما خطر بزرگی برای قطعات کوچک وجود ندارد. آنها معمولاً به اقیانوس ها می افتند زیرا آب در بیشتر زمین وجود دارد.

اگر انتظار می رود یک جسم فضایی پرسرعت در فاصله کمتر از 46.5 مایل از زمین قرار بگیرد ، سازمان های فضایی آن را خطرناک می دانند. سیستم نگهبانی ناسا از قبل تهدیدهای مشابهی را مشاهده می کند. در حال حاضر 22 سیارک از این دست وجود دارد که در 100 سال آینده شانس کمی برای برخورد با زمین دارند.

خطرناک ترین سیارک با ماهاسونامی سقوط خواهد کرد

عکس توکن

عکس توکن

[ad_2]