سگ Alabai ترکمن: رئیس جمهور ترکمنستان Gurbanguly Berdimuhamedov در حال سفارش تعطیلات ملی به افتخار نژاد محلی سگ Alabai – تعطیلاتی که به نمایندگی از یک سگ محلی در این کشور اعلام شد ، یک مجسمه 50 متری طلایی توسط رئیس جمهور ساخته شد.

ژانویه 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اعلام تعطیلات ملی در ترکمنستان به احترام نژاد محلی سگ
  • رئیس جمهور قربانقلی بردیموحمدوف از Alabai ، نژاد سگهای آسیای میانه تعریف می کند
  • رئیس جمهور ترکمنستان مجسمه ای طلایی از سگی به ارتفاع 50 فوت ساخت

عشق آباد
به احترام نژاد محلی سگ در کشور ترکمنستان در آسیای مرکزی تعطیلات ملی اعلام شده است. رئیس جمهور قربانقلی باردیموهامدوف دستور داده است جشنی را ستایش کند که نژاد سگ چوپان آلابای آسیای میانه را ستایش کند. هر ساله این تعطیلات در آخرین یکشنبه ماه آوریل خواهد بود. همان روز به نژاد اسب محلی در همسایگی روسیه اختصاص یافته است.

رئیس جمهور قربانقلی از سال 2006 در قدرت است.
باردیموهامدوف از سال 2006 در ترکمنستان قدرت را در اختیار دارد. او به عنوان Arkadak یا حامی ترکمنستان ظاهر شد. پیش از این ، ترکمنستان ، غنی از گاز طبیعی ، بخشی از روسیه شوروی بود. در این کشور با جمعیتی در حدود 60 لاک ، حیوانات از قرن ها قبل اهمیت ویژه ای داشته اند. اقتصاد روستایی در اینجا به دامداری نیز بستگی دارد.

رئیس جمهور درباره سگها کتاب و ترانه نوشته است
قربانقلی باردیموهامدوف مدت هاست که مورد علاقه نژادهای سگ آلابایی است که از این کشور سرچشمه می گیرند و بخشی از هویت ملی ترکمنستان محسوب می شوند. قربانقلی كتابها و شعرهای بسیاری را به این نوع سگ ها سروده است. وی این سگ را نماد موفقیت و پیروزی می داند. او یک بار تیره آلبی را به عنوان هدیه به رئیس جمهور روسیه اهدا کرد.

سگ 01

آنها همچنین یک مجسمه طلایی از یک سگ ساختند
در نوامبر سال 2020 ، رئیس جمهور قربانقلی نیز یک مجسمه 50 متری “طلایی” از سگ مورد علاقه خود ساخت. این بت در وسط منطقه تازه کشف شده عشق آباد پایتخت ساخته شده است. این مجسمه سگ Alabai توسط شخص رئیس جمهور Gurbanguly رونمایی شد. دولت ترکمنستان گفت: این مجسمه از برنز ساخته شده و روی آن یک لایه طلای 24 عیار نصب شده است.

مجسمه 50 متری “طلایی” یک سگ ، ساخته شده توسط حاکم غیر عادی ترکمنستان
رئیس جمهور قربانقلی بت طلایی خود را ساخته است
رئیس جمهور ترکمنستان ، قربانقلی نیز در سال 2015 تندیس طلایی خود را ساخت. از یک سو ، حاکم ترکمنستان خزانه ای برای سگ گشوده است ، در حالی که مردم در این کشور مجبور به فقر زندگی می کنند. وضعیت مطبوعات مستقل در این کشور از کره شمالی بدتر است. اقتصاد کشور به دلیل نفت و گاز طبیعی به سرعت در حال رشد است اما فقط ثروتمندان از آن بهره مند می شوند.

[ad_2]