سومین الماس بزرگ جهان پیدا شد: بوتسوانا کشف شد سومین الماس بزرگ جهان می گوید که شرکت معدن Debsvana

ژوئن 17, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • سومین الماس بزرگ جهان در کشور آفریقایی بوتسوانا استخراج شد.
  • شرکتی که این الماس را کشف کرد گفت این الماس عظیم 1098 قیراط بود
  • در اول ژوئن ، الماس به رئیس جمهور موک ووسی مسی نشان داده شد.

گابورونه
سرزمین آفریقا شامل بسیاری از گنجینه های بی ارزش است. اکنون چنین گنجی در کشور آفریقایی بوتسوانا پیدا شده است. سومین الماس بزرگ جهان در بوتسوانا استخراج شده است. دبسوانا ، شرکت کشف این الماس ، گفت که این الماس شگفت انگیز 1098 قیراط بود. در اول ژوئن ، الماس به رئیس جمهور موک ووسی مسی نشان داده شد.

لینت آرمسترانگ ، مدیرعامل دبسوان گفت: “این سومین الماس با کیفیت در جهان محسوب می شود.” وی گفت این سنگ نادر و غیرمعمول از اهمیت زیادی برای صنعت الماس و بوتسوانا برخوردار است. وی گفت که این الماس عظیم پرتوی جدید از امید را در کشور مبارز ما به ارمغان آورده است. این الماس هنوز نامگذاری نشده است.

سومین الماس بزرگ جهان

سومین الماس بزرگ جهان که در آفریقا یافت می شود

بزرگترین الماس جهان در آفریقای جنوبی کشف شده است
دبسوانا گفت طول الماس 73 میلی متر و عرض 52 میلی متر است. وی گفت این بزرگترین کشف در تاریخ ما بود. دبسوانا توسط دولت بوتسوانا و دی بیرز ، بزرگترین شرکت الماس جهان تاسیس شد. در اوایل سال 1905 ، بزرگترین الماس جهان در آفریقای جنوبی کشف شد. حدود 3106 قیراط بود. دومین الماس بزرگ جهان به اندازه یک توپ تنیس در سال 2015 در شمال شرقی بوتسوانا کشف شد.

این الماس 1109 قیراط است و Lacedi la Rona نام دارد. بوتسوانا بزرگترین تولید کننده الماس در آفریقا است. دولت بوتسوانا از کشف این الماس در بحبوحه بحران ویروس تاج بسیار راحت شده است. شرکت دبسوانا 80 درصد درآمد الماس را به دولت می فروشد. فروش الماس به دلیل بحران ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است. این امر باعث کاهش درآمد کشور شده است.

[ad_2]