سود واکسن Covid 19: بدانید که چرا یک شرکت دارویی بزرگ مانند Pfizer باید سودهای کلانی را از Covid 19 Pandemic بدست آورد؟

ژوئن 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

چوب پنبه (ایرلند)
شرکت دارویی Pfizer پیش بینی می کند امسال از فروش واکسن Kovid-19 تا 26 میلیارد دلار درآمد کسب کند. این سود برای سه ماهه اول سال 2021 به وضوح 44 درصد بیشتر از یک سال قبل است. به همین ترتیب ، انتظار می رود Moderna 18.4 میلیارد دلار درآمد کسب کند. این شرکت اولین سود خود را در سال جاری گزارش خواهد کرد. این مسئله به طور طبیعی این س inال را در ذهن برخی افراد ایجاد می کند که آیا درست است که این شرکت های بزرگ دارویی در این زمان همه گیری برنده شوند و همچنین زمانی که رقبای آنها جانسون و جانسون و AstraZeneca در تلاشند واکسن های خود را غیرانتفاعی بفروشند؟ او متعهد است

از نظر اخلاقی می توان گفت در این عصر شیوع بیماری ، وقتی بسیاری از صنایع به دلیل انسداد و محدودیت های اجتماعی با رکود اقتصادی روبرو هستند ، کسب چنین سود کلانی چقدر موجه است. از طرف دیگر ، می توان ادعا کرد تولیدکنندگان دارو مسئولیت تجاری و اجتماعی دارند که از مدل سود خود در حالی که واکسن در دسترس جهانیان است استفاده کنند. در واقع ، قانون شرکت ها نیز از این موضوع حمایت می کنند. مدت هاست که در بین افرادی که در زمینه حقوق شرکتی تحقیق می کنند اختلاف نظر وجود دارد.

“برنده شدن یک هدف اصلی شرکت است”
از یک طرف ، کسانی هستند که شرکت را یک ماشین سودآور برای سهامداران می دانند. از طرف دیگر ، افرادی هستند که معتقدند کسب سود یک هدف اصلی شرکت است ، این شرکت همچنین در قبال کارکنان خود ، محیط ، جامعه و جامعه مسئولیت دارد. آن دسته از ما که به نظر دوم پایبند هستیم ، تا حدی این کار را انجام می دهیم زیرا توسط “قانون عادی” در سراسر جهان در قرن نوزدهم پشتیبانی می شود. این کشورها شامل کشورهایی مانند انگلستان ، ایرلند ، ایالات متحده ، کانادا و استرالیا است که تصمیمات عالی ترین دادگاه ها منبع قانون هستند و برای سایر دادگاه ها لازم الاجرا هستند.

این ایده شرکت را به عنوان موجودی جدا از سهامداران می شناسد. این رویکرد در قبال مسئولیت شرکتها نه تنها از نظر حقوقی صحیح است ، بلکه رویکرد مسئولیت اجتماعی شرکتها نیز هست ، زیرا مفاهیم گسترده تری از تفکر “سود به هر قیمتی” را تشخیص می دهد. وقتی کارخانه ها تعطیل می شوند و تولید به مکان هایی با هزینه دستمزد پایین تر (و تنظیم مقررات کمتر) می پردازد ، جنبه انسانی تجارت را در نظر می گیرد.

به همین دلیل کسب واکسن تاج از اهمیت برخوردار است
شناخت کامل نقش اساسی سهامداران در تأمین سرمایه شرکتها برای تحقیقات گران قیمت و تولید محصولات لازم و همچنین سهم کارکنانی که استعدادها و نیروی خود را در تهیه کالاها و خدمات به جامعه سرمایه گذاری می کنند. با توجه به اینکه شرکت نمی تواند بدون همه ذینفعان و در نظر گرفتن منافع همه این سهامداران نقش خود را به درستی انجام دهد ، سیاستی تدوین می شود. به نظر می رسد Pfizer و Moderna نیز همین کار را انجام داده اند.

به آن نگاه کنید ، در عوض اگر تیم های مدیریتی آنها بخاطر هزینه زیاد تهیه واکسن Kovid-19 ترجیح می دهند روی آن کار نکنند ، نگران کننده تر خواهد بود. نه تنها این ، این خطر را برای این شرکت به وجود آورد که اگر تلاش های آنها برای ساخت واکسن ناموفق باشد ، اعتبار شرکت بسیار آسیب خواهد دید.

نویسنده – مایکل جیمز بلند ، کالج دانشگاه کورک

[ad_2]