سه نفر از عطارد-مشتری-زحل امشب در آسمان دیده می شود ، منظره شگفت انگیز اتصال سه گانه را ببینید – مشتری ، زحل و جیوه امشب در یک رابطه سه گانه می درخشند ، می دانید چگونه یک واقعه نجومی شگفت انگیز را ببینید

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • امروز در آسمان منظره نجومی نادر را مشاهده خواهید کرد ، زحل-مشتری-عطارد را می بینید که یک مثلث را تشکیل می دهد
  • این سه سیاره به مدت چهار روز در اطراف یکدیگر خواهند بود ، در 10 ژانویه یک مثلث دقیق تشکیل می دهند
  • در 21 دسامبر ، مشتری و زحل نزدیک شدند ، یک رویداد نجومی خارق العاده مشاهده شد

واشنگتن
یک اتفاق نجومی شگفت انگیز امشب در فضا رخ خواهد داد. چیزی که امروز به سختی کسی دیده است. مشتری ، عطارد و زحل با هم در 9 و 10 ژانویه یک مثلث تشکیل می دهند ، یعنی. امروز و فردا بعد از غروب آفتاب این ستاره های پر نور را می توان در هوای پاک پس از غروب آفتاب به راحتی مشاهده کرد. شنبه شب ، آنها در آسمان جنوب غربی دیده می شوند ، که یکشنبه روشن تر خواهد شد.

این منظره در ماه فوریه مشاهده خواهد شد
این نمای ابتدا در 8 ژانویه و سپس در 11 ژانویه دیده می شود ، اما در آخر هفته ها وضوح بیشتری دارد. در عین حال ، عطارد فقط 88 روز طول می کشد تا یک دایره از خورشید ایجاد کند. بنابراین ، همین دیدگاه در ماه فوریه دوباره مشاهده خواهد شد. در نیمکره شمالی زمین دیده می شود. در 9 و 10 ژانویه ، این سه سیاره یک مثلث دقیق تشکیل می دهند و پس از غروب خورشید به وضوح دیده می شوند. مثلث دقیق در 11 ژانویه وجود نخواهد داشت ، اما زاویه دید باقی خواهد ماند.

دیده می شود؟
اتحاد مشتری ، زحل و عطارد نیز در هوای پاک با چشم غیر مسلح دیده می شود. اگر یک تلسکوپ نجومی داشته باشید ، قابل مشاهده و واضح است. با این حال ، ناسا و دیگر آژانس های فضایی نیز فیلم ها و عکس های این حادثه را منتشر می کنند.

اتحاد زحل و مشتری در 21 دسامبر رخ داد
اوایل 21 دسامبر ، زحل و مشتری زیباترین هدیه نجومی سال را به زمینی ها هدیه دادند. 400 سال بعد ، این دو سیاره آنقدر به هم نزدیک شدند که وقتی از زمین مشاهده می شوند ، یکسان به نظر می رسند. نکته ویژه این است که بعد از 800 صد سال این فرصت شبانه به وجود آمد ، بنابراین می توان آن را دید ، در غیر این صورت هر دو در زیر نور خورشید پنهان می شوند. این پیوند بزرگ هر 20 سال یکبار اتفاق می افتد ، اما امسال هر دو به فاصله فقط 0.1 درجه رسیده اند که این امر نادر است.

سال 2020 رویدادهای نجومی
در سال 2020 خود ، دنباله دار قرن به عنوان NEOWISE درک می شود. یک رویداد نجومی نادر در 23 فوریه در فضا مشاهده می شود. در این مدت ستاره های دنباله دار بدون کمک دوربین شکاری در بسیاری از نقاط جهان مشاهده شدند. این دنباله دار تا 6،800 سال بر نمی گردد. دنباله دار NEOWISE یا C / 2020 F3 با عرض تقریباً سه مایل برای اولین بار توسط کشتی مادون قرمز NEOWISE در ماه مارس کشف شد.

[ad_2]