سه رنگ امروز در شورای امنیت سازمان ملل متحد ساخته می شود ، یک روز افتخارآمیز برای هندی ها – سه رنگ هندی امروز در شورای امنیت سازمان ملل نصب شده است

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نیویورک
امروز پرچم ملی هند در شورای امنیت سازمان ملل نصب می شود. هند دوره عضویت موقت خود را به مدت دو سال در این نهاد قدرتمند سازمان ملل متحد آغاز می کند. پرچم پنج کشور عضو موقت جدید طی مراسمی ویژه در تاریخ 4 ژانویه به اهتزاز در خواهد آمد. 4 ژانویه رسما اولین روز کاری در سال 2021 خواهد بود.

نماینده دائمی هند سخنرانی خواهد کرد
نماینده دائمی هند در سازمان ملل ، T.S تیرومورتی سه رنگ خواهد پوشید و انتظار می رود در این مراسم سخنرانی کوتاهی ارائه دهد. نروژ ، کنیا ، ایرلند و مکزیک با هند به عضویت موقت شورای امنیت سازمان ملل در آمده اند. آنها با اعضای موقت استونی ، نیجر ، سنت وینسنت و گرانادا ، تونس ، ویتنام و پنج عضو دائم چین ، فرانسه ، روسیه ، انگلیس و ایالات متحده در این شورا عضو خواهند شد.

هند در آگوست 2021 رئیس UNAC خواهد شد.
هند در آگوست 2021 ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده خواهد داشت و سپس به مدت یک ماه در سال 2022 ریاست این شورا را بر عهده خواهد داشت. ریاست این شورا به مدت یک ماه توسط یک عضو انجام می شود که با توجه به نام الفبای انگلیسی کشورها تصمیم گیری می شود. سنت مارک گذاری قزاقستان از سال 2018 آغاز می شود.

شورای امنیت سازمان ملل چیست؟
شورای امنیت سازمان ملل یکی از 6 قسمت اصلی سازمان ملل است. وظیفه اصلی آن تأمین صلح و امنیت در سراسر جهان است ، علاوه بر افزودن اعضای جدید به سازمان ملل و تغییر در اساسنامه آن نیز بخشی از کارهای شورای امنیت است. این شورا همچنین مأموریت های حفظ صلح را به کشورهای جهان ارسال می کند و در صورت نیاز به اقدامات نظامی در هر نقطه از جهان ، شورای امنیت نیز آن را با مصوبه اجرا می کند.

وقتی تاسیس شد
مانند سازمان ملل ، این سازمان پس از جنگ جهانی دوم تأسیس شد. اولین جلسه شورای امنیت در 17 ژانویه 1946 برگزار شد. مدت زیادی است که شورای امنیت به دلیل جنگ سرد ضعیف است. اما در طول جنگ کنگو و جنگ کره نقش مهمی داشت. جدا از آن ، مأموریت های حفظ صلح در صورت لزوم به بسیاری از کشورها ارسال شده است. شورای امنیت از 5 عضو دائم و 10 عضو موقت تشکیل شده است. اعضای موقت هر دو سال یکبار انتخاب می شوند.

عملیات مسالمت آمیز را در سراسر جهان انجام می دهد
از زمان تجزیه روسیه ، قدرت شورای امنیت به طور قابل توجهی افزایش یافته و منجر به عملیات صلح آمیز در بسیاری از مناطق جهان شده است. در طول بی ثباتی ، شورای امنیت چندین عملیات صلح را در کویت ، نامیبیا ، کامبوج ، بوسنی ، رواندا ، سومالی ، سودان و کنگو انجام داد.

[ad_2]