سلاح پالس الکترومغناطیسی: چین با موفقیت یک سلاح لیزری علیه پهپادها تولید کرده است. آزمایش پالس الکترومغناطیسی با موفقیت انجام شد

آگوست 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
چین در بحبوحه ادامه تنش ها با هند و آمریکا ، یک سلاح نامرئی را آزمایش کرده است. این سلاح می تواند هرگونه هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد یا پهپاد) را فوراً بر روی زمین دشمن بیندازد. این سلاح یک پالس الکترومغناطیسی قدرتمند (EMP) است. این اجازه می دهد تا سیگنال فرمان دریافت شده از هواپیماهای بدون سرنشین دشمن خاموش شود. در چنین شرایطی ، کنترل پهپاد توسط مرکز فرماندهی کشورهای دشمن مختل می شود و غیرفعال می شود و روی زمین می افتد.

پهپادی که بیش از 1500 متر پرواز می کرد سرنگون شد
گفته می شود که چین سلاح پالس الکترومغناطیسی خود را با موفقیت آزمایش کرده است. این سلاح شلیک شد و پهپادی که 1500 متر (4920 پا) از سطح دریا پرواز می کرد با موفقیت سرنگون شد. گفته می شود که این سلاح پالس الکترومغناطیسی توسط شرکت دفاعی چین China Electronics Technology Group (CETC) ساخته شده است.

چین برای اولین بار آزمایش های میدانی انجام داد
این آزمایش را آزمایش میدانی اولین سلاح پالس الکترومغناطیسی چین می نامند. سلاح EMP مورد استفاده در آزمایش در یک باند باریک کار می کند. این بدان معناست که پرتو مایکروویو تولید شده برای عکسبرداری در فاصله دور طراحی شده است. در چنین شرایطی ، او می تواند از منطقه بسیار طولانی هواپیماهای بدون سرنشین دشمن و هواپیماهای بدون سرنشین محافظت کند.

اتفاقی که بعد از راه اندازی EMP رخ داد
به گفته محققان ، سیستم کنترل پرواز هواپیمای بدون سرنشین هدف پس از شلیک سلاح پالس از کار افتاد. بر اساس سندی در مجله چینی Electronic Information Warfare Technology ، در این آزمایش هواپیمای بدون سرنشین بلافاصله سقوط نکرد ، اما به طور غیر منتظره ای از پهلو به پهلو چرخید. بعداً ، پس از طی مسافتی دور ، زمین خورد.

این دلیل حرکت پهپاد به طرف دیگر بود!
مهندس CETC ون یونپنگ و همکارانش می گویند یکی از دلایل احتمالی رفتار این هواپیمای بدون سرنشین این است که ممکن است هواپیمای بدون سرنشین به دلیل نقص در سیستم کنترل پرواز فرمان کنترل خطا را صادر کرده باشد. سند تحقیق جزئیاتی از تاریخ و محل استفاده از این سلاح ، و همچنین فاصله بین سلاح EMP و هدف ارائه نمی دهد.

EMP چگونه کار می کند؟
سلاح های پالس EMP یا الکترومغناطیسی از امواج ساطع شده از تفنگ های پالس الکترومغناطیسی استفاده می کنند. این دستگاه از یک سیستم مایکروویو با قدرت بالا برای تولید پرتو متمرکز انرژی استفاده می کند. انرژی آزاد شده توسط EMP باعث افزایش ولتاژ در دستگاه های الکترونیکی مانند هواپیماهای بدون سرنشین می شود. قبل از اینکه یک هواپیمای بدون سرنشین یا دستگاه الکترونیکی دیگر بتواند دمای آن را کنترل کند ، این سلاح آن را بی فایده می کند.

[ad_2]