سفر جین پینگ به تبت: قانونگذار آمریكایی گفت: سفر شی جین پینگ به تبت تهدیدی برای هند است.

جولای 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
دیوید نونز ، نماینده برجسته مجلس نمایندگان آمریکا گفت سفر شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین به تبت در هفته گذشته تهدیدی برای هند است. شی جین پینگ روز چهارشنبه از شهر مرزی استراتژیک مهم تبت ، نینگچی ، نزدیک آروناچال پرادش بازدید کرد. رئیس جمهور چین در آنجا با مقامات ارشد ارتش دیدار و پروژه های توسعه در تبت را بررسی کرد.

دیوید نونز ، نماینده جمهوری خواه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که شی جین پینگ دیکتاتور چین هفته گذشته با بازدید از تبت در نزدیکی مرز با هند پیروزی اعلام کرد. فکر می کنم این اولین بار در 30 سال گذشته است که یک دیکتاتور چینی از تبت دیدار می کند. این تهدیدی برای هند با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت و یک نیروگاه هسته ای است. یک موضوع خطرناک برای هند این است که آنها در حال توسعه یک پروژه بزرگ آب هستند که می تواند در تامین آب هند اختلال ایجاد کند.

نایینگچی در کنار مرز آروناچال پرادش است
شی در هنگام بازدید از نیینگچی برای بازدید از حفاظت از محیط زیست دره رودخانه براهماپوترا از “پل رودخانه نیانگ” به نام “Yarlung Zangbo” در تبت دیدن کرد. نینگچی یک شهر استانی در تبت ، همسایه آروناچال پرادش است. چین ادعا می کند که آروناچال پرادش بخشی از جنوب تبت است ، ادعایی که هند همیشه آن را قاطعانه رد کرده است. بین هند و چین در مرز 3488 کیلومتری کنترل موثر (LAC) بین مرز هند و چین اختلاف وجود دارد.

وی گفت: “واقعیت این است كه چین در حال پیشروی است و دولت (رئیس جمهور آمریكا) بایدن به او اجازه می دهد هر كاری كه بخواهد انجام دهد.” چین به سرکوب آزادی فرهنگی و مذهبی در تبت متهم شده است ، اما چین این ادعاها را رد کرده است. وی در حالی درگیری نظامی هند و چین در شرق لاداخ را آغاز کرد که از ماه مه سال گذشته آغاز شد.

[ad_2]