سفارت اسرائیل انفجار بمب دست ساز: انفجار امروز دهلی: انفجار بمب دست ساز در دهلی سفارت اسرائیل ، آیا سازمان اطلاعات ایران درگیر است – انفجار امروز دهلی: توطئه چه کسانی در دهلی به مناسبت سالگرد دوستی هند و اسرائیل؟ آژانس اطلاعاتی ایران یا نه؟

ژانویه 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • با انفجار بمب دست ساز در مقابل سفارت اسرائیل در دهلی ، بسیاری از اتومبیل ها آسیب دیدند
  • در این حمله خسارت جانی نداشته است ، آژانس های اطلاعاتی در حال فعالیت هستند
  • ماشین دیپلمات اسرائیلی مورد حمله قرار گرفت و در سال 2012 ، سه نفر زخمی شدند

دهلی نو / تل آویو
از زمان انفجار IED در مقابل سفارت اسرائیل در دهلی ، سوزن سوicion ظن دوباره در ایران افزایش یافته است. حمله به بیست و نهمین سالگرد روابط دیپلماتیک هند و اسرائیل س manyالات زیادی را ایجاد کرده است. انفجار بمب دست ساز در مقابل سفارت دوباره یادآور حادثه سال 2012 است. سپس ماشین یک دیپلمات اسرائیلی در نزدیکی محل اقامت نخست وزیر منفجر شد. روز جمعه یک حادثه مشابه در مقابل سفارت اسرائیل گزارش شد. گفته می شود که در هنگام انفجار شیشه های چندین وسیله نقلیه پارک شده در مقابل سفارت شکسته شده است. سلول ویژه ای که به محل حادثه رسید نیز تحقیقات درباره این حادثه را آغاز کرد.

آنچه در سال 2012 اتفاق افتاد
در فوریه 2012 ، یک اتومبیل از سفارت اسرائیل در نزدیکی محل اقامت دهلی ده نخست وزیر وقت مانموهان سینگ منفجر شد. ادعا شده بود که وقتی ماشین سفیر روی بشقاب پارک شده بود ، مهاجم سوار بر موتورسیکلت ، مواد منفجره را روی ماشین گذاشته بود. چند ثانیه بعد از رفتن وی ماشین منفجر شد. در آن یشوئه كورن ، همسر یك دیپلمات اسرائیلی كه با اتومبیل رانندگی می كرد ، به شدت زخمی شد. تعداد اتومبیل دیپلماتیک 109 CD 35 بود و آسیب جدی دید.

چندین سفارت دیگر اسرائیل در همان روز مورد حمله قرار گرفتند
در همان روز ، مواد منفجره در مقابل سفارت اسرائیل در تفلیس ، پایتخت گرجستان پیدا شد. که توسط نیروهای امنیتی غیرفعال شد. نه تنها همین ، چند روز پیش سفارت های اسرائیل در تایلند و آذربایجان اعزام شدند. پلیس تایلند همچنین یک شهروند ایرانی را به دلیل انفجار دستگیر کرد. با این حال ، ایران قاطعانه دست داشتن در حمله در دهلی را انکار کرد.

سوالی که با ترور دانشمند هسته ای دوباره مطرح شد این است که چرا ایران و اسرائیل به این شدت خصمانه است؟

چرا این همه دشمنی بین ایران و اسرائیل وجود دارد؟
پس از انقلاب ایران در سال 1979 ، آنها می خواستند اسرائیل را از بین ببرند. در واقع ایران فقط به وجود اسرائیل اعتراض داشته است. رهبران مذهبی بی دریغ وی می گویند اسرائیل به ناحق سرزمین مسلمانان را اشغال کرده است. به همین دلیل ، اسرائیل نیز ایران را برای خود بحران می داند. او همیشه مخالف مسلح شدن ایران به سلاح هسته ای بوده است. گسترش ایران به خاورمیانه موجب نگرانی رهبران این کشور شده است. به همین دلیل اسرائیل نه تنها برنامه هسته ای ایران را رصد می کند ، بلکه در سال 2018 ، نتانیاهو گفت که هزاران سند در دست دارد که آنها را “بایگانی هسته ای” ایران خواند.


از زمان ترور یک دانشمند هسته ای ایرانی ، تنش ها افزایش یافته است
خصومت وی ​​با اسرائیل پس از ترور محسن فهری زاده ، پدر برنامه هسته ای ایران ، بار دیگر مورد توجه قرار گرفت. وزیر خارجه ایران مستقیماً گفت كه ایران ، دشمن ایران ، پشت این حادثه است. آنچه خاص است این است که حتی قبل از آن دانشمندان مرتبط با برنامه هسته ای ایران به این روش کشته شدند.

بمباران اسرائیل 01

انفجار در مقابل سفارت اسرائیل

[ad_2]