زندانی زکیور رحمان لاخوی: فشارهای FATF بر سر تروریسم بر پاکستان ، دادگاه تروریست زکیور رحمان لاخوی را به 15 سال زندان محکوم کرد

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دادگاه پاکستان ، زکیور رحمان لهوی ، پادشاه لشکر را به 15 سال زندان محکوم کرد
  • دادگاه لاهور این اتهام را به اتهام تأمین اعتبار برای فعالیت های تروریستی محکوم کرد.
  • اعتقاد بر این است که درست قبل از نشست FATF ، دولت پاکستان لاخوی را تحت فشار مجازات کرد.

اسلام آباد
دادگاه مبارزه با تروریسم پاکستان رهبر حمله به بمبئی و زکی الرحمن لهوی ، رهبر سازمان تروریستی لشکر طیبه را به 15 سال زندان محکوم کرد. لاهوی تروریست نیز جریمه شد. دادگاه لاهور متهم را به دلیل تأمین اعتبار برای فعالیت های تروریستی محکوم کرد. اعتقاد بر این است که درست قبل از نشست FATF ، دولت پاکستان لاخوی را تحت فشار مجازات کرد.

اوایل روز شنبه ، پاکستان پادشاه لشکر لاخوی را به اتهام تأمین اعتبار برای فعالیت های تروریستی دستگیر کرد. در واقع ، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در ژانویه و ماه فاروی جلسه مهمی خواهد داشت. در این جلسه ، FATF وضعیت نگهداری پاکستان در لیست خاکستری را بررسی خواهد کرد. دولت عمران خان در پاکستان که تغذیه تروریست ها را انجام می دهد با تمام توان در تلاش است تا کشور را با کمک چین از لیست خاکستری خارج کند اما نتیجه ای نداشت. اکنون انتظار می رود که امیدهای پاکستان برای دستگیری لاخوی از لیست خاکستری خارج شود ، اما FATF کاملاً از واقعیت تلخ آن آگاه است.
یک کودک پاکستانی چنین جوابی به هند داد ، این لبخند را به لب می آورد
این لیست سیاه می تواند پاکستان را در اجرای برنامه اقدام ناکام بگذارد
در همین حال ، مقامات هندی نیز درام پاکستان را زیر سوال برده اند. هند می گوید اندکی قبل از نشست FATF دستگیری یک تروریست بزرگ توسط پاکستان امری عادی شده است. در اوایل ژوئیه 2019 ، پاکستان حافظ سعید بنیانگذار لشکر طیبه را درست قبل از جلسه FATF دستگیر کرد. در آن زمان ، FATF در حال بررسی لیست سیاه پاکستان بود.
آیا پاکستان برای جنگ آماده می شود؟ سیستم موشکی فتح -۱ با برد 140 کیلومتر آزمایش شده است
پاکستان در حال حاضر در لیست خاکستری قرار دارد ، اما در صورت عدم تحقق برنامه 27 ماده ای برای تأمین مالی تروریسم و ​​پولشویی ، می تواند در لیست سیاه قرار گیرد. پیش از این ، در جلسه FATF در اکتبر 2020 ، به پاکستان سه ماه فرصت داده شد تا برنامه اقدام را اجرا کند. پاکستان 21 امتیاز را از 27 امتیاز کسب کرده و 6 امتیاز هنوز تکمیل نشده است. FATF از پاکستان خواسته است تا علیه کسانی که توسط سازمان ملل متحد به عنوان تروریست معرفی شده اند ، اقدامی انجام دهد.

[ad_2]