زمان مشتری: هابل شواهدی از سیستم هواشناسی را به سیاره فراخورشیدی Wasp31b به اندازه مشتری می فرستد

فوریه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

آمستردام
تلسکوپ فضایی هابل ناسا نشانه هایی از یک سیاره داغ به اندازه مشتری را مشاهده کرده است. دما در اینجا 2195 درجه فارنهایت است. موسسه تحقیقات فضایی هلند SRON و دانشگاه گرونیناگان تصاویر WASP-31b را مطالعه کردند. یک قسمت از آن همیشه رو به ستاره خود است ، برابر با خورشید ، و در جایی که با قسمت دیگر دیدار کند ، دما 2192 درجه است.

کارشناسان هنگام غروب ، هیدرید کروم را در این منطقه پیدا کرده اند. در اینجا به دلیل دما و فشار در حالت مایع و گازی باقی می ماند. شب مانند باران و در بخشی از روز مانند گاز می ماند. این تیم می گوید درک سیستم هواشناسی هر سیاره مهم است زیرا نشان می دهد برای زندگی مناسب است یا خیر.

نیمی از جرم مشتری
WASP-31b 1.5 برابر مشتری بزرگتر است ، اما نیمی از جرم آن است. او در مدت 3.4 روز یک دور از ستاره خود را انجام می دهد. به گفته رئیس برنامه میخائیل مین ، بخشی از سیاره مشتری ، مانند WASP-31b ، همیشه به ستاره خود نزدیک است.

سیارات در مدار یک ستاره (سیاره فراخورشیدی) دور از زمین هستند و هنوز فناوری اکتشاف در آن توسعه نیافته است. با این حال ، می توان آنها را از راه دور با کمک تلسکوپ ها و ابزارهای دیگر روی زمین بررسی کرد.


سیاره پنبه ای شکر
پیش از این ، ستاره شناسان سیاره ای را کشف کردند که برابر مشتری است اما 10 برابر سبک تر از آن است. WASP-107b نامیده می شود و تصور می شود کمترین انبوه سیاره فراخورشیدی باشد که تاکنون کشف شده است. به همین دلیل به آن Super-Puff و Cotton Candy Planet نیز گفته می شود. محققان معتقدند که این ممکن است روند شکل گیری و رشد سیارات را توضیح دهد. بزرگترین سوال این است که چگونه چنین سیاره نوری هنوز در نزدیکی ستاره زندگی می کند؟

[ad_2]