زلزله دریای مرده: دانشمندان در مورد زمین لرزه در اسرائیل پس از حفاری در دریای مرده هشدار دادند: علائم زلزله هنگام حفاری در دریای مرده پیدا شد

ژانویه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

دانشمندان اسرائیلی علائم خطرناکی را هنگام حفاری در دریای مرده پیدا کرده اند. آنها در خط گسل تنش نشان دادند و این نگرانی را ایجاد کردند که ممکن است در سالهای آینده زمین لرزه رخ دهد. این خطوط گسل با مخلوط شدن در صفحات تکتونیکی سطح خارجی زمین ایجاد می شوند. این تیم از دانشگاه تل آویو می گوید که در صورت وقوع زلزله صدها نفر می توانند جان خود را از دست دهند. اگرچه f ، اما زمان وقوع این زمین لرزه مشخص نیست. (عکس: دانشگاه تل آویو)

لرزش با زلزله ای به بزرگی 6.5 ریشتر

6-5-

این تیم می گوید ممکن است در اینجا زمین لرزه ای به بزرگی 6.5 ریشتر رخ دهد که منجر به احتمال سقوط ساختمان های ضعیف و آسیب رساندن به ساختمان های سالم می شود. مطالعات نشان می دهد که هر 120-150 سال یکبار زمین لرزه رخ می دهد ، اما ممکن است طی 10 سال اتفاق بیفتد. آخرین زمین لرزه با بزرگای 6.2 ریشتر در دریای مرده در سال 1927 رخ داد که در آن 500 نفر کشته و بیش از 700 نفر زخمی شدند. تأثیر آن در اردن ، اورشلیم ، بیت لحم و یافا مشاهده می شود. دریای مرده در نزدیکی گسل سوریه-آفریقا واقع شده است.

این تحقیق چگونه انجام می شود؟

محققان سطح زمین را با حفاری چند صد متری در دریای مرده بررسی کرده اند تا بدانند که در 2.2 میلیون سال گذشته چه تعداد زمین لرزه رخ داده است. هر سطح یک میلی متر ضخامت دارد و رسوبات هر ساله پس از طغیان جمع می شود ، زیرا آب در تابستان به بخار تبدیل می شود. این لجن در یک زلزله مخلوط می شود ، که نشانگر زمان وقوع زلزله است. (عکس: دانشگاه تل آویو)

زلزله می تواند در هر زمان رخ دهد

پورتر شموئل مارکو ، رئیس دانشکده محیط زیست و علوم زمین دانشگاه ، گفت: “اطلاعات زمین شناسی دروغ نیست و یک زلزله مهیب در اسرائیل قریب الوقوع است.” نمی توانیم بگوییم که زمین کم روی پای ما چه زمانی شروع به حرکت کرده است ، اما می توانم بگویم که در سالهای آینده زمین لرزه ای رخ خواهد داد که صدها نفر را تحت تأثیر قرار خواهد داد. او گفت که نمی خواهد بترسد ، اما ما در یک دوره فعال تکتونیکی زندگی می کنیم. وی گفت این احتمال وجود دارد که این زلزله طی 10 سال یا چند دهه آینده رخ دهد ، اما شاید هفته آینده او نیز بیاید و خود را برای آن آماده کند.

[ad_2]