رکورد مهاجرت نهنگ: نهنگ به نیمی از جهان سفر کرده است و رکورد جهانی مهاجرت همه پستانداران را به نام خود ثبت کرده است

ژوئن 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

قلاب بادی
نهنگ خاکستری که در سال 2013 در سواحل کشور آفریقایی نامیبیا دیده شد ، رکورد جهانی مهاجرت را ثبت کرد. بزرگترین پستاندار روی کره زمین برای رسیدن به این کشور در قاره آفریقا حدود 20 هزار کیلومتر مسافت طی کرده است. در حقیقت ، دیدن این موجود در یک انتهای قاره آفریقا بسیار عجیب بود. نهنگ های خاکستری در اقیانوس اطلس شمالی نیمکره شمالی نادر هستند. آمدن این موجود تاکنون یک معما برای دانشمندان است.

این نهنگ در آبهای سرد اقیانوس اطلس یافت می شود
نام علمی نهنگ خاکستری Escricheus robustus است. این ماده در آبهای سرد اقیانوس اطلس شمالی یافت می شود. البته این نهنگ خاکستری برای رسیدن به نامیبیا 20 هزار کیلومتر را طی کرده است. این مسافت برای هر پستانداری به جز انسان تقریباً غیرممکن است. پس از آن ، بسیاری از دانشمندان نیز در مورد مهاجرت این ارگانیسم تحقیق کردند.

گفته می شود وی در شمال اقیانوس آرام به دنیا آمده است
راس هولزل و همکارانش در دانشگاه دورهام انگلیس DNA را از نمونه های بافتی پوست نهنگ تجزیه و تحلیل کردند تا منشا its آن را پیدا کنند. آنها با مقایسه آن با یک نهنگ خاکستری دیگر دریافتند که این یک نهنگ خاکستری نر است. دانشمندان حدس می زنند كه این احتمالاً از جمعیت غربی در معرض خطر اقیانوس آرام شمالی است كه در سواحل شرق آسیا پیدا شده است.

ثبت رکورد جهانی در شنا 20 هزار کیلومتر
دانشمندان می گویند این بدان معناست که وی حداقل 20 هزار کیلومتر را برای رسیدن به اقیانوس اطلس جنوبی طی کرده است. محیط زمین کمی بیش از 40000 کیلومتر است. این بدان معناست که این موجود برای رسیدن به نامیبیا همان مسافت نیمی از جهان را پیموده است.

پیش از این این رکورد توسط گرگ خاکستری برگزار می شد
راس هولزل گفت که این در واقع یک رکورد جهانی برای مهاجرت آب است. اگر اعتقاد دارید که این نهنگ زندگی خود را در شمال غربی اقیانوس آرام آغاز کرده و به سواحل نامیبیا رسیده است ، این یک معامله بزرگ است. تا آنجا که ما می دانیم ، هیچ پستانداری به جز انسان ، چنین مسافت طولانی را طی نکرده است. پیش از این ، یک گرگ خاکستری ساکن در خشکی مسافتی حدود 7000 کیلومتر را برای مهاجرت طی کرد.

[ad_2]