رویه استیضاح دونالد ترامپ: آیا دوره 9 روزه ترامپ بسیار زیاد خواهد بود؟ پیشنهاد استیضاح مخالف برای دومین بار – نانسی پلوسی پس از خشونت در کاپیتول گفت: دونالد ترامپ در این هفته با استیضاح دوم روبرو می شود

ژانویه 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
اکنون تنها 9 روز برای ریاست جمهوری دونالد ترامپ باقی مانده است. در تاریخ 20 ژانویه جو بایدن ریاست جدید ایالات متحده را بر عهده خواهد گرفت. اما پس از حمله به پایتخت آمریكا (پارلمان آمریكا) ، دونالد ترامپ 9 روز سنگین تر خواهد شد. مخالفت کاملاً متحد با وی به زودی طرح استیضاح را ارائه خواهد داد. اگر این پیشنهاد ارائه شود ، مسلماً مشکلات ترامپ بیشتر خواهد شد ، زیرا بسیاری از جمهوری خواهان حزب جمهوری خواه وی نیز به نفع وی هستند.

نانسی پلوسی جبهه ای علیه ترامپ گشود
نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده روز یکشنبه گفت که مجلس اقدامات استیضاح علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ را آغاز خواهد کرد. در همان زمان ، او همچنین از معاون رئیس جمهور مایک پنس و کابینه ترامپ خواست تا ترامپ را با استفاده از ماده 25 برکنار کند. پلوسی گفت: برنده ها تهدیدی برای دموکراسی هستند. ترامپ تنها رئیس جمهوری خواهد بود که بلافاصله پس از ارائه پیشنهاد ، دو بار با استیضاح روبرو خواهد شد.

در صورت عدم اقدام معاون رئیس جمهور ، طرح استیضاح ارائه خواهد شد
پلوسی در نامه ای به همكاران خود گفت كه اتاق اول رأی خواهد داد تا مایك پنس معاون رئیس جمهور بتواند از اختیارات به دست آمده در متن اصلاحیه 25 برای حذف ترامپ از سمت خود استفاده كند. وی گفت اگر این اتفاق نیفتد ، این صورتحساب ظرف 24 ساعت به اتاق استیضاح پرداخت می شود. ما باید اقدامات فوری برای محافظت از قانون اساسی و دموکراسی خود انجام دهیم ، زیرا دموکراسی و قانون اساسی توسط ریاست جمهوری ترامپ رئیس جمهور تهدید می شود.

این هیاهو در پارلمان آمریکا به راه افتاد
روز دوشنبه ، تیم تحت هدایت پلوسی از پنس و وزرای کابینه می خواهند که در مورد قطعنامه ای برای اجرای اصلاحیه 25 ام رای دهند. از آنجا که مجلس نشسته است ، ممکن است ایراداتی به ایده آن وارد شود. سپس پلوسی روز سه شنبه در مقابل یک خانه کامل پیشنهاد خود را ارائه می دهد. در صورت تصویب ، پنس و کابینه 24 ساعت قبل از دادرسی استیضاح در اتاق فرصت دارند. با تسریع روند استیضاح ، فشار بر ترامپ برای کناره گیری از قدرت قبل از دوره ریاست جمهوری وی افزایش یافته است.

آرنولد شوارتزنگر ترامپ را محکوم کرد
فرماندار سابق کالیفرنیا ، آرنولد شوارتزنگر ، سر و صدا و خشونت طرفداران ترامپ در پایتخت آمریکا را با نازی ها مقایسه کرد و ترامپ را به عنوان یک رهبر شکست خورده توصیف کرد که همچنان بدترین رئیس جمهور تاریخ خواهد بود. رهبر جمهوری خواهان روز یکشنبه ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و گفت هر آنچه در آمریکا در روز چهارشنبه رخ داد شب نازی را روی شیشه های شکسته به یاد او آورد ، در سال 1938 ، در جریان حمله به آلمان و استرالیا ، نازی ها خانه ها را سرقت کردند. مدارس و م institutionsسسات تجاری یهودیان ، معروف به “بلور یا شوالیه شیشه های شکسته”.

“سیر فایر” ترامپ ، نگرانی در مورد کد راه اندازی هسته ای را در آمریکا افزایش داد ، حمله هسته ای نکن
دیپلمات های آمریکایی در حال آماده سازی اسنادی برای حمله به پارلمان هستند
در یک تحول بی سابقه ، دیپلمات های آمریکایی دو سند در محکومیت تحریک کنندگان ترامپ برای حمله به ساختمان کاپیتول (پارلمان) و حمایت از متمم 25 برای حذف وی از سمت خود تهیه کرده اند. مقامات وزارت امور خارجه گفتند كه حادثه چهارشنبه گذشته شهرت آمریكا را در ترویج و محافظت از ارزش های دموكراتیك در سراسر جهان شوكه كرد.

دونالد ترامپ بلافاصله استعفا نداد ، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت: نانسی پلوسی
درخواست حذف ترامپ در سند
در این سند آمده است که اگر ترامپ در پست ریاست جمهوری بماند ، آسیب بیشتری به دموکراسی می زند و مانع اجرای موثر اهداف سیاست خارجی وی می شود. در این سند ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ، از تلاش های قانونی معاون رئیس جمهور پنس و سایر اعضای کابینه برای اجرای اصلاحیه 25 خواسته شده است.

جمهوری خواهان که از ممنوعیت استفاده از حساب توییتر ترامپ خشمگین شده اند می گویند – این چین نیست ، این باعث افتخار مائو خواهد شد
پیشنهاد استیضاح برای اولین بار در دسامبر 2019 ارائه شد.
پیشنهاد استیضاح در دسامبر سال 2019 در مجلس نمایندگان علیه ترامپ به اتهام سو abuse استفاده از قدرت تصویب شد. پس از هفته ها تحقیق در مورد ادعاهای فساد علیه ترامپ ، مجلس دموکرات در ماه دسامبر رئیس جمهور را به سوusing استفاده از موقعیت خود و ممانعت از اقدامات کنگره (پارلمان) متهم کرد. با این حال ، اتهامات پس از استماع دو هفته ای در مجلس سنا منتفی شد.

[ad_2]