روتیفرها در مایع یخبندان سیبری به صورت زنده پیدا شده اند که مدت 24000 سال یخ زده بودند.

ژوئن 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پس از 24000 سال “خوابیدن” ، موجود میکروسکوپی در منطقه سیبری قبلاً از خواب بیدار شده است.
  • نام این موجود کوچک Bdelloid است و در یک محیط آبزی زندگی می کند.
  • این موجود حتی در بدترین شرایط نیز توانایی شگفت انگیزی در زنده ماندن دارد.

مسکو
در منطقه سیبری روسیه پوشیده از برف ، موجودی کوچک پس از “خواب” نزدیک به 24000 سال از خواب بیدار شد. نام این موجود کوچک Bdelloid است و معمولاً در محیط آبزی زنده می ماند. این موجود توانایی شگفت انگیزی در زنده ماندن دارد. دانشمندان روسی این میکروب را از خاک یخ زده در منطقه یخی نزدیک قطب شمال سیبری کشف کردند.

دانشمندان روسی این خاک یخ زده را با کمک سکوی بیل استخراج کردند. استاس مالاوین ، یک محقق خاک روسی گفت: “گزارش ما گواه محکمی است بر این که حیوانات چند سلولی می توانند هزاران سال در حالت رمزنگاری زندگی کنند.” تحقیقات قبلی گفته بود که این میکروب ها در صورت منجمد شدن می توانند تا 10 سال عمر کنند.

میکروارگانیسم 24000 سال زنده مانده است
در مطالعات اخیر ، محققان روسی با استفاده از تاریخ گذاری رادیوکربن دریافتند که این میکروب 24000 سال زنده مانده است. منطقه ای که این موجود از آن واقع شده در تمام سال پوشیده از برف است. این مطالعه روز دوشنبه در مجله Current Biology منتشر شد. این اولین بار نیست که زندگی باستانی از یک منطقه منجمد شده ابدی دوباره کشف می شود.


اکنون یخ ها به تدریج در سیبری در حال ذوب شدن هستند و از آنجا بقایای موجودات باستانی بسیاری پیدا می شود. از طرف دیگر روسیه ویروس های آن زمان را از فسیل های حیوانات 50 هزار ساله که دیگر وجود ندارند استخراج می کند. این فسیل های حیوانی در منطقه پوشیده از برف سیبری پیدا شده است و دانشمندان مرکز تحقیقات سلاح های بیولوژیکی روسیه اکنون مواد بیولوژیکی خود را استخراج می کنند. این فسیل ها هزاران سال در آنجا زیر یخ ها مدفون بوده اند. دانشمندان روسی در حال استخراج فسیل های یک فیل پشمالوی باستانی و کرگدن و بقایای سگ ، اسب ، موش و خرگوش از دوره تاریخی در پراگ هستند.

“دانشمندانی که سلاح های بیولوژیکی می سازند نمونه برداری کردند”
طبق اخبار DailyMail ، قدیمی ترین فسیل مربوط به 50،000 سال قدمت است که مربوط به یک لممینگ (موجودی شبیه موش) است. کل این مطالعه توسط مرکز تحقیقات دولتی ویروس شناسی و بردار بیوتکنولوژی نظارت می شود. این مرکز توسط رهبر اتحاد جماهیر شوروی لئونید برژنف در طول جنگ سرد تأسیس شد. هدف این مرکز انجام تحقیقات در زمینه تولید سلاح های بیولوژیکی در آن زمان بود. این مرکز تحقیقاتی ، واقع در نزدیکی Novosibirks در سیبری ، دومین واکسن علیه ویروس تاج را تولید می کند که با Sputnik V رقابت می کند. دانشمندان روسی 50 نمونه از فسیل های باستانی را از موزه ماموت در یاکوتسک ، سردترین شهر جهان جمع آوری کرده اند و انتظار می رود که بهبود یابد همین مقدار این مطالعه توسط دانشمندان روسی خارج از فعالیت بین المللی برای شبیه سازی موجودات باستانی است.

[ad_2]