روابط دو جانبه بین هند و چین: پیوندها برقرار است ، اختلافات مرزی جای خود را دارد … آنچه چین می خواهد هند را متقاعد کند – چین می گوید مسئله مرز با هند به روابط دوجانبه مربوط نخواهد شد ، بدانید شی جین پینگ چه می خواهد

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • چین می گوید اختلافات مرزی با هند ربطی به روابط دوجانبه ندارد
  • چین به اظهارات وزیر خارجه هند پاسخ داد و گفت – روابط تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت
  • چین نگران منافع اقتصادی خود است ، هیچ تنش در مرزها کاهش نمی یابد

پکن
با ایجاد اختلافات مرزی در لاداخ ، چین دائماً ابراز آرامش می کند. وزارت خارجه چین بار دیگر تأكید كرد كه روابط دوجانبه با هند ربطی به اختلافات مرزی ندارد. چین در تلاش است تا با اظهارات مکرر مشابه خود را کاملاً در چشم جهانیان نشان دهد. با این حال ، در سطح زمین ، او هنوز هیچ اقدام مشخصی برای حل اختلاف انجام نداده است.

اختلافات مرزی بر روابط دوجانبه تأثیری نمی گذارد: چین
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیانگ به مناسبت اظهارات اخیر سایشانکار وزیر امور خارجه هند در مورد روابط هند و چین گفت: مسئله اختلافات مرزی به توسعه روابط کلی با دهلی نو مرتبط نخواهد بود. ما در تلاش هستیم روابط دوجانبه خود را با هند تقویت کنیم. سخنگوی چین همچنین گفت: اهمیت بیانیه وزیر خارجه هند به روابط دوجانبه ما مربوط است.

آنچه S Jaishankar گفت
جایشانکار روز پنجشنبه در سخنرانی در سیزدهمین کنفرانس مطالعات هند در سرتاسر هند گفت که تحولات در شرق لاداخ طی یک سال گذشته بر روابط دو کشور تأثیر جدی گذاشته است. وی همچنین تصریح کرد که خط کنترل واقعی باید کاملاً رعایت شود و هرگونه تلاش یک جانبه برای تغییر وضعیت موجود قابل قبول نیست. جایشانکر گفته بود که روابط هند و چین بر سر دوراهی قرار دارد و انتخابات برگزار شده در آن زمان نه تنها بر دو کشور بلکه بر کل جهان تأثیر خواهد گذاشت.

آنچه چین می خواهد توضیح دهد
چین در دامن زدن به اختلافات مرزی با هند نقش دارد. در سطح اقتصادی ، چین سرمایه گذاری زیادی در هند انجام می دهد. با این حال ، هند پس از افزایش تنش ها در لاداخ ، چندین ضربه به جبهه اقتصادی چین وارد کرد. حتی بسیاری از برنامه های چین به طور دائم توسط هند ممنوع شده است. اکنون چین می خواهد روابط خود با هند را عادی کرده و از خسارات اقتصادی عمده جلوگیری کند.

صادرات 4.9 نوع لاک کرور به چین نگران کننده است
هر ساله بین هند و چین تجارت دو جانبه ای در حدود 6 کرور کالا انجام می شود. به دنبال اختلافات مرزی ، این تجارت به شدت کاهش یافت. چین هر ساله حدود 4.9 لاری روپیه به هند صادر می کند. در حالی که هند قادر به صادرات تنها 2/1 GEL کرور به چین است. تاکنون چین از این مزیت برخوردار بوده است. اما آشفتگی صادرات تأثیر بسزایی در سیستم اقتصادی چین دارد.

اخبار هند Jaishankar China: هشدار Jaishankar به چین – روابط در یک دوراهی قرار دارند ، نمی توان وضعیت مرز را نادیده گرفت
چین سرمایه گذاری زیادی در ده ها شرکت در هند انجام داده است
شرکت های چینی ده ها شرکت در هند سرمایه گذاری کرده اند. Tenshet دارای 19 شرکت در هند ، Shunwai Capital در 16 شرکت ، Swastika 10 شرکت ، شرکت Xiaomi 8 ، Fosun RZ Capital 6 شرکت ، Hillhouse Capital Group 5 شرکت ، NGP Capital 4 شرکت ، Alibaba گروه 3 شرکت ، Axis Capital Partners در 3 شرکت سرمایه گذاری می کند و BAce در 3 شرکت سرمایه گذاری کرده است. شاید به دلیل این ترس ، دولت اخیراً قوانین مربوط به سرمایه گذاری مستقیم خارجی را از چین تغییر داده است.

[ad_2]