روابط بین ما و روسیه: “آمریکا از پاسخ دادن به روسیه دریغ نخواهد کرد” ، چرا بایدن برای پوتین اینقدر داغ است؟ جو بایدن می گوید: “آمریکا از پاسخ دادن به روسیه دریغ نخواهد کرد.”

فوریه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • وی گفت ، رئیس جمهور بایدن جبهه ای علیه روسیه باز کرد – اکنون پاسخ را به تأخیر نمی اندازد
  • بایدن طی گفتگویی با مقامات وزارت خارجه آمریکا سیاست خارجی خود را روشن کرد
  • بایدن به علت دستگیری ناوالنی ، به پوتین ، رئیس جمهور روسیه حمله کرد و خواستار آزادی فوری شد

واشنگتن
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا از روزی كه قدرت را به دست گرفته اظهارات خود را علیه روسیه اعلام كرده است. وی همچنین روز پنجشنبه در بازدید از وزارت امور خارجه ایالات متحده در واشنگتن از کلمات بسیار محکمی درباره روسیه استفاده کرد. نه تنها این ، بایدن مستقیماً به روسیه هشدار داد كه روزهایی كه كشورش در برابر اقدامات تجاوزگرانه روسیه خم شده بود به پایان رسیده است. در همان زمان ، بایدن به روسیه هشدار داد كه دولت وی از پاسخ دادن به مسكو دریغ نخواهد كرد.

آن روزهایی که آمریکا در برابر روسیه تعظیم کرد ، گذشته است: بایدن
بایدن به مقامات وزارت خارجه گفت كه با اتخاذ روشی متفاوت از سلف خود (ترامپ) ، من برای رئیس جمهور پوتین روشن كردم كه روزهای تعظیم آمریكا در برابر اقدامات تهاجمی روسیه به پایان رسیده است. روسیه در انتخابات ما دخالت کرد ، حملات سایبری انجام داد و شهروندان ما را مسموم کرد.

“ما در پاسخ به روسیه دریغ نخواهیم کرد”
رئیس جمهور روسیه یکی از رهبران جهان است که بایدن با او تلفنی صحبت کرده است. بایدن گفت ما در دفاع از منافع مردم خود و پاسخگویی به روسیه دریغ نخواهیم کرد. ما در کار با روسیه م ​​moreثرتر خواهیم بود ، همانطور که در مورد سایر کشورها با تفکر مشابه وجود دارد.

شرادا پوتین به ناوالنی روی آورد
بایدن گفت الکسی ناوالنی به دلیل انگیزه های سیاسی در زندان بود. وی گفت که تلاش روسیه برای سرکوب آزادی بیان و اعتراض مسالمت آمیز مورد نگرانی آمریکا و جامعه جهانی است. رئیس جمهور گفت ناوالنی ، مانند همه شهروندان روسیه ، طبق قانون اساسی روسیه از حقوقی برخوردار است. وی به دلیل افشای فساد مجازات شد. باید بلافاصله بدون قید و شرط آنها را ترک کرد.

روسیه و ایالات متحده در مورد پیمان تسلیحات هسته ای توافق کردند
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه روز پنجشنبه با سرگئی لاوروف ، همتای روسی خود گفت وگو کرد و درباره “توافق نامه شروع جدید” گفتگو کرد. در همین حال ، دو رهبر در مورد لزوم سیاست های جدید خلع سلاح ، از جمله تمام سلاح های هسته ای روسیه و مقابله با تهدید فزاینده از چین ، بحث و تبادل نظر کردند. پیش از این ، جیك سالیوان ، مشاور امنیت ملی آمریكا گفته بود كه دولت بایدن برخلاف دولت قبلی ، گامهایی را برای پاسخگویی روسیه به خاطر جنایات خود برمی دارد.

چرا بایدن از روسیه بسیار عصبانی است؟
در واقع ، کل سیاست حزب دموکرات جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، بر اساس مخالفت روسیه است. به همین دلیل حزب دموکرات روسیه را شدیداً متهم به تبانی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 کرده است.امریکا هنوز روسیه را بزرگترین رقیب جهانی خود می داند. در حالی که ترامپ در دوران تصدی خود اصرار داشت از روسیه به سمت خلافت حرکت کند. اکنون رئیس جمهور دمکرات جبهه ای علیه روسیه باز می کند.

[ad_2]