رسانه های چین وزیر امور خارجه ایالات متحده را در تایوان هیجان زده کردند ، گفت “تحریک کننده” – حمله رسانه های چینی به وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو به تایوان

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
ایالات متحده بار دیگر نماینده ویژه خود را در میان تنش های ادامه دار از چین به تایوان می فرستد. از آن زمان ، رسانه های دولتی چین جبهه ای علیه مایک پمپئو ، وزیر خارجه ایالات متحده گشودند. پمپئو در رسانه های چین متهم می شود که بر روابط چین و آمریکا تأثیر منفی گذاشته است. وی گفت وزیر خارجه آمریکا در تلاش است تا تنش ها را بین دو کشور القا کند.

پمپئو علاقه ای به صلح جهانی ندارد
گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا چین خاطرنشان کرده است که رفع محدودیت های طولانی مدت در تماس های مقامات ارشد دولت آمریکا و همتایان تایوانی آنها نشان می دهد که پمپئو فقط علاقه مند به ایجاد یک رویارویی غیرقانونی است و آنها علاقه ای به صلح جهانی ندارند.

تایوان که از تهدیدهای چین بی خبر بود ، از آن استقبال کرد
در همین حال تایوان از دیدار سفیر ایالات متحده در روز جمعه که در هفته آخر دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام خواهد شد استقبال کرد. آخرین دور بحث در مورد سفر هنوز ادامه دارد. سخنگوی دفتر رئیس جمهور گفت: این دیدار نمادی از دوستی قوی بین تایوان و ایالات متحده است و به تقویت مثبت همکاری آمریکا و تایوان کمک می کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل از تایوان دیدار خواهد کرد
كلی كرافت ، سفیر آمریكا ، پیش از روی كار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده ، از 13 تا 15 ژانویه به پایتخت تایوان ، تایپه سفر می كند. مأموریت ایالات متحده در سازمان ملل گفت که این سفر باعث تقویت بیشتر حمایت شدید دولت ایالات متحده در مجامع بین المللی خواهد شد.

این سومین مقام آمریکایی است که در دوره ترامپ از تایوان دیدار می کند
در اوایل ماه سپتامبر ، الکس هازارد وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده و کیت کروچ مقام ارشد وزارت خارجه وقت آمریکا از تایوان دیدار کردند. چین چنان از سفر کیت کروچ خشمگین شد که وی 18 جنگنده خود را با هواپیما به تایوان فرستاد.

[ad_2]