رسانه های چینی درباره خشونت در پارلمان آمریکا می گویند حباب دموکراسی و آزادی ترکید

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
روز پنجشنبه در پارلمان آمریکا ، همه جهان خشونت طرفداران دونالد ترامپ را محکوم کردند. تصاویر خشونت در آمریکا که به جهان دموکراسی می آموزد تکان دهنده است. هر اتفاقی که در آمریکا بیفتد ، سیاستمداران در سراسر جهان ، از جمله نخست وزیر نارندرا مودی ، ابراز ناراحتی و نگرانی کرده اند. حمله به پارلمان آمریکا تحت الشعاع رسانه های سراسر جهان قرار گرفته است. در همین حال ، رسانه چینی گلوبال تایمز در یکی از مقالات خود ایالات متحده را سختگیرانه تر کرد.

رسانه های چینی از ثمرات این موارد گزارش دادند
گلوبال تایمز ، رسانه رسمی چین ، دشمن شماره یک ترامپ ، نوشت که آنچه در آمریکا رخ داد نتیجه اقدامات وی بود. این می تواند حبابی از دموکراسی و آزادی آمریکایی باشد. رسانه های چینی گزارش دادند که دفتر رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده نانسی پلوسی نیز در درگیری با شورشیان فروپاشید.

جعلی برای هنگ کنگ
گلوبال تایمز با استناد به پست کاربران شبکه های اجتماعی چینی ، با کنایه گفت که چینی ها هنوز خرابکاری در شورای قانونگذاری هنگ کنگ را به خاطر دارند. وقتی دید که شورش ها در محل شورای قانونگذاری سر و صدا ایجاد می کنند ، آنها دیوارهای نوشته ها ، اشیا، ، میزها و صندلی های نصب شده را خرد و غارت کردند. در آن زمان ، این خشونت توسط سیاستمداران آمریکایی مورد ستایش قرار گرفت ، محکوم نشد. رسانه های غربی از خویشتنداری شورشیان ستایش کردند ، در حالی که نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، آن را “صحنه ای زیبا” خواند.

دادگاه عراق حکم دستگیری رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ را صادر کرد
سیاستمداران آمریکایی از “صحنه زیبا” لذت می برند
گلوبال تایمز گفت که این “صحنه زیبا” اکنون در آمریکا اتفاق می افتد. گلوبال تایمز با استناد به یک رهبر چینی می نویسد که نانسی پلوسی اکنون می تواند از این منظره زیبا لذت ببرد. حتی روی میزش در دفتر. سیاستمداران آمریکایی شورشیان را “مبارزان آزادی” در کشورهای دیگر خوانده اند. حالا انتقام او کامل شده است.

مارک زاکربرگ گفت ، حساب های فیس بوک و اینستاگرام دونالد ترامپ به طور نامحدود ممنوع شده است
سابقه تنش درازمدت چین و آمریکا
روابط آمریکا با چین در دوران حکومت دونالد ترامپ تلخ باقی مانده است. موضوعات زیادی از جمله جنگ تجاری ، هنگ کنگ ، تبت ، تایوان ، دریای چین جنوبی ، لاداخ وجود داشت و یک افزایش مداوم بین ایالات متحده و چین وجود داشت. در آن زمان ، ارتش آمریكا همچنین در حال تقویت روابط دفاعی خود با بسیاری از كشورها از جمله ژاپن ، تایوان ، استرالیا و هند برای محاصره چین بود.

[ad_2]