رجب طیب اردوغان: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای تصاحب فرودگاه کابل بسیار هیجان زده است. در اجلاس ناتو در بروکسل به دنبال کمک ایالات متحده هستیم

ژوئن 15, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

بروکسل
موضوع افغانستان در جلسه اتحاد نظامی ناتو به رهبری آمریکا در بروکسل پایتخت بلژیک بررسی شد. ترکیه تصمیم گرفته است که عملیات و دفاع از فرودگاه کابل را ادامه داده و مسئولیت آن را به عهده بگیرد. در این دیدار ، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه از ایالات متحده خواست در ازای مسئولیت فرودگاه ، کمک های مالی و مالی ارائه دهد. بگذارید به شما بگویم که به عنوان یک متحد ناتو ، به دلیل خرید سیستم دفاعی S-400 از روسیه ، تنش بین ترکیه و آمریکا در اوج است.

اردوغان به دنبال کمک از آمریکا است
پس از این دیدار ، رئیس جمهور اردوغان گفت که اگر پس از عقب نشینی نیروهای ناتو مجبور باشد نیروهای خود را در افغانستان نگه دارد و از فرودگاه بین المللی کابل محافظت کند و بهره برداری کند ، کشورش به حمایت دیپلماتیک ، لجستیکی و اقتصادی ایالات متحده نیاز دارد. اردوغان پس از جلسات با رهبران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که ترکیه پس از خروج نیروهای ناتو به رهبری آمریکا در حال مذاکره با پاکستان و مجارستان برای یک ماموریت جدید در افغانستان است.

ناتو می خواهد از راههای هوایی اصلی و امنیت فرودگاه محافظت کند
اعتقاد بر این است که ترکیه پیشنهاد تأمین امنیت در فرودگاه را داده است ، زیرا س questionsالاتی درباره چگونگی تأمین امنیت در مسیرهای اصلی حمل و نقل و فرودگاه پس از خروج ایالات متحده مطرح شده است. اردوغان گفت که اگر آنها نمی خواهند ما افغانستان را ترک کنیم ، اگر آنها حمایت ترکیه را می خواهند ، پس حمایت دیپلماتیک ، لجستیکی و اقتصادی که از آمریکا می گیریم معنای زیادی خواهد داشت.

ارتباط ترکیه با صلح در افغانستان چیست؟ آیا اردوغان می خواهد دوباره مسیح کشورهای اسلامی شود؟
500 سرباز ترک در افغانستان حضور دارند
ترکیه ، یک کشور مسلمان اکثریت مسلمان که دارای روابط تاریخی نزدیک با افغانستان است و در حال حاضر حدود 500 سرباز در این کشور جنگ زده دارد ، گفت که دیدار وی با رئیس جمهور آمریکا “جو بایدن” بسیار خوب بود و از بایدن برای دیدار از ترکیه دعوت کرد. در همان زمان ، بایدن گفت که اطمینان دارد روابط با ترکیه به درستی تسریع می شود.

تنش های ترکیه ایتالیا: نخست وزیر ایتالیا به اردوغان گفت که دیکتاتور ترکیه را تحریک کرد ، معامله بالگرد 622 کرور را متوقف کرد
بایدن گفت که به تمام قول های خود در مورد افغانستان وفا خواهد کرد
در مورد مسئله افغانستان ، بایدن گفت كه در مورد رهبران اجماع عمده در مورد افغانستان حاصل شده است. نیروهای ما در حال بازگشت هستند ، اما ما توافق کرده ایم که به تعهدات دیپلماتیک ، اقتصادی و انسانی خود در قبال مردم افغانستان عمل کنیم.

اردوغان به پوتین خیانت کرد؟ ترکیه برای حمله به ارتش روسیه در سوریه به تروریست ها سلاح داده است
چرا ترکیه می خواهد این فرودگاه را مدیریت کند؟
ترکیه در مورد بهره برداری از فرودگاه کابل یک استراتژی کاملاً فکر شده دارد. تنش بین ایالات متحده و ترکیه در اوج است. ایالات متحده همچنین تحریم های زیادی علیه صنعت دفاعی ترکیه اعمال کرده است. دخالت ترکیه در ناتو به دلیل همجواری با روسیه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به همین دلیل رئیس جمهور اردوغان در مورد مسئولیت پذیرفتن این فرودگاه هزاران کیلومتر از کشورش صحبت می کند. حریم هوایی افغانستان نیز یک مسیر هوایی بین المللی است. تسخیر به معنای تسخیر آسمان آسیا و اروپا است.

[ad_2]