دیدار وزیر امور خارجه نپال از هند: دیدار وزیر امور خارجه نپال ، پرایدپ گیوالی در میان ناآرامی های سیاسی در کاتماندو ، از هند دیدار کرد

دسامبر 31, 2020 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • در عمق بحران سیاسی نپال ، اکنون مبارزه مستقیماً در چین علیه هند مشاهده می شود.
  • وزیر امور خارجه نپال در پی سفر معاون وزیر خارجه چین گوئو یژو به نپال به هند سفر می کند
  • وزیر خارجه نپال ، جیانوالی تأیید کرد که ماه آینده به هند سفر خواهد کرد.

کاتماندو
در بحبوحه افزایش بحران سیاسی در نپال ، اکنون به نظر می رسد که این مبارزات مستقیماً بین چین و هند صورت گرفته است. در حالی که معاون وزیر کمونیست Guo Jeju ، ملقب به Canakya چین ، چند روز در اردوگاهی در نپال به سر می برد ، اکنون نماینده ویژه نپال ، پرادییپ گولی ، وزیر امور خارجه ، به هند سفر خواهد کرد. وزیر خارجه نپال تأیید کرد که ماه آینده به هند سفر خواهد کرد. در بحبوحه آخرین بحران سیاسی در نپال ، سفر گاولی به هند بسیار مهم تلقی می شود.

گاولی به روزنامه نپال کاتماندو پست گفت: “من در ژانویه به دهلی نو می روم ، اما تاریخ این دیدار هنوز مشخص نشده است.” به گفته منابع ، وزیر خارجه نپال ممکن است از 13 تا 14 ژانویه یا از 14 تا 15 ژانویه به هند سفر کند. گولی نماینده دور ششم کمیسیون مشترک نپال و هند خواهد بود. این مهمترین سازوکار برای حل مسائل دو جانبه بین هند و نپال است.
بحران سیاسی در نپال: KP Olli از چین فرار می کند ، اژدها در حمایت از کنگره نپال هند شرکت می کندسفر گوالی به هند پس از وزیر چین مهم است
اعتقاد بر این است که علاوه بر این جلسه ، گاولی ممکن است جلسه ای با رهبران هند برگزار کند. با این حال ، هنوز تأیید نشده است. با این حال ، این بازدید بسیار مهم تلقی می شود. پیش از این نخست وزیر KP اولى نپال پارلمان را در 20 دسامبر منحل کرد. این انتخابات قرار است در تاریخ 30 آوریل و 10 مه در کشور برگزار شود. با عجله ، اولی معاون وزیر خود ، گو ججو و یک گروه عظیم چینی را به نپال فرستاد.

تیم چینی در تلاش است تا همه جناح های حزب کمونیست نپال را متحد کند. در همین حال ، گاولی عازم هند شد که اهمیت سیاسی زیادی برای آن کسب شده است. گولی حدوداً یک سال دیگر به هند سفر می کند. پیش از این و پس از انتشار نقشه جدید نپال ، روابط دو کشور به ورطه اوج رسیده بود. به دنبال سفر رئیس آژانس اطلاعاتی هند RAW ، رئیس ستاد ارتش و وزیر امور خارجه در نپال ، هند دوباره با دولت اولی دوست شد.
نپال ، که با چین دوست است ، هند را در بحران دوباره به خاطر می آورد ، بدانید که این در مورد چیستکنگره نپال با سفر گاولی به هند مخالف است
چین با حمایت مقامات هندی ، بلافاصله وزیر دفاع خود را به نپال فرستاد. اکنون ، پس از بازدید معاون وزیر چین ، اولی دانش ویژه خود را به هند ارسال می کند. از طرف دیگر ، حزب مخالف کنگره نپال با سفر گاولی به هند مخالفت کرد. وی گفت هنگام اعلام انتخابات ، دولت موقت نباید هیچ تصمیم مهمی اتخاذ کند. از طرف دیگر ، گاولی امتناع ورزید که دولت او یک دولت موقت است.

[ad_2]