دیدار مایک پنس و دونالد ترامپ: مایک پنس برای اولین بار از زمان خشونت در کپیتول هیل با رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • از زمان حمایت ترامپ از خشونت ، مایک پنس برای اولین بار با دونالد ترامپ رئیس جمهور ملاقات کرد
  • یک مقام ارشد در دولت ترامپ گفت که “گفتگوی خوبی” بین دو رهبر وجود دارد.
  • این گفتگو در زمانی انجام شد که تنش ها در طی چند روز گذشته بین پنس و ترامپ افزایش یافته است.

واشنگتن
معاون رئیس جمهور ایالات متحده مایک پنس برای اولین بار از زمان خشونت حامیان ترامپ در تپه کاپیتول ایالات متحده با دونالد ترامپ رئیس جمهور ملاقات کرد. یک مقام ارشد در دولت ترامپ گفت که “گفتگوی خوبی” بین دو رهبر وجود دارد. این گفتگو در زمانی انجام شد که طبق گزارش های رسانه های آمریکایی ، در چند روز گذشته تنش بین مایک پنس و ترامپ به طور قابل توجهی افزایش یافته است. رهبران دموکرات از پنس خواسته اند که روند برکناری ترامپ را آغاز کند.

پس از این نشست ، کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا از 11 تا 24 ژانویه در واشنگتن وضعیت اضطراری اعلام کرده است. بنابراین ، حتی 4 روز پس از رئیس جمهور شدن بایدن ، وضعیت اضطراری ادامه خواهد یافت. شایعه شده است که برنامه هایی که هفته آینده بین ترامپ و پنس اجرا می شود و دستاوردهای دوره 4 ساله مورد بحث قرار گرفته است. سخنگوی کاخ سفید گفت که این دو رهبر معتقدند کسانی که هفته گذشته قانون را نقض کردند اولین جنبش ایالات متحده نبودند.

ترامپ از اینکه مایک پنس مخالف قانون اساسی نیست ناراحت است
پیش از این ، طرفداران ترامپ به پارلمان حمله کردند و در داخل نابود شدند. مایک پنس در آن زمان در پارلمان بود. مایک پنس آخرین امید ترامپ برای برگرداندن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود. گفته می شود که ترامپ از اینکه مخالف قانون اساسی مایک پنس نیست عصبانی بود. ترامپ همچنین علناً از طریق توییت ها ابراز نارضایتی کرد. نه تنها این ، در جریان خشونت ها در پارلمان ، برخی از طرفداران ترامپ حتی خواستار به دار آویخته شدن مایک پنس شدند.


پس از این خشونت ها ، رهبران دموکرات از مایک پنس خواستند که بیست و پنجمین متمم قانون اساسی را اجرا کند و ترامپ را برای ریاست جمهوری نامناسب اعلام کند. با این حال ، پنس بارها این درخواست را رد کرده است. مذاکرات مایک پنس و ترامپ درباره خشونت در پارلمان پس از چهار سال با هم به پایان رسیده و اکنون از سر گرفته شده است. به گزارش واشنگتن پست ، اختلافات بین مایک پنس و دونالد ترامپ به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مایک پنس در مراسم تحلیف بایدن شرکت خواهد کرد
علی رغم تمام اظهارات ترامپ ، مایک پنس مانند یک سرباز واقعی وقتی مشاورانش از وی خواستند چیزی علیه رئیس جمهور خود نگفت. مایک پنس اعلام کرده است که در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت خواهد کرد. از سوی دیگر ، دونالد ترامپ اعلام کرد که از مراسم دور خواهد ماند. همکاران پنس از این که ترامپ حتی وقتی مایک پنس برای نجات جان خود از دست طرفداران ترامپ به پناهگاه رفت ، حتی با او تماس نگرفت عصبانی هستند.

[ad_2]