دونالد ترامپ وزیر امور خارجه گرجستان را برای یافتن رای برای تبدیل نتایج انتخابات آمریکا به نوار تحت فشار قرار می دهد: صوتی از دونالد ترامپ که خواستار تغییر نتایج ویروسی و طوفانی در سیاست های ایالات متحده است

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دونالد ترامپ یک مقام ارشد گرجستان را تحت فشار قرار داده است تا “نتیجه” را تغییر دهد
  • ترامپ از مقام انتخابات خواست “به دنبال” آرا enough کافی برای تبدیل شکست خود به یک پیروزی باشد.
  • پس از آنکه صدای این تماس تلفنی در رسانه های آمریکایی پخش شد ، اکنون یک طوفان سیاسی وجود دارد.

واشنگتن
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا تحت فشار قرار گرفته است تا با مشاهده اقدام برای شکست در هنگام شمارش آرا ، کارمند ارشد دولت گرجستان را به “تغییر” نتیجه انتخابات دعوت کند. ترامپ از مقام انتخاباتی خواسته است تا “به دنبال” رأی کافی برای تبدیل شکست خود در این ایالت جنوبی به یک پیروزی باشد. پس از آنکه صدای این تماس تلفنی در رسانه های آمریکایی پخش شد ، طوفانی سیاسی آغاز شد و آن را با رسوایی واترگیت مقایسه کردند.

در حقیقت ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بارها از شکست انتخاباتی خود ادعا کرده است که شکست وی از جو بایدن بیشتر به دلیل عدم تطابق آرا بوده است. دادخواست ترامپ توسط مقامات انتخابات ایالتی و فدرال و بسیاری از دادگاه ها رد شد. ترامپ در زمانی تماس تلفنی با وزیر امور خارجه و رهبر جمهوری خواه گرجستان برد روفنسپرگر برقرار کرد که برخی از متحدان وی در کنگره آمریکا تصمیم گرفته اند با شهادت رسمی بایدن برای پیروزی مخالفت کنند.

“من می خواهم فقط 11،780 رأی را جستجو کنم”
در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جو بایدن 306 رأی و ترامپ 232 رأی آورد. نه تنها این ، بایدن بیش از هفت میلیون رای محبوب علیه ترامپ به دست آورد. ترامپ بارها در صدای رسانه های آمریکایی برد روفنسپرگر را تحت فشار قرار داده است تا او را برنده اعلام کند ، نه بایدن. ترامپ گفت: “من فقط می خواهم شما این کار را انجام دهید. من فقط می خواهم به دنبال 11،780 رأی باشم ، که بیش از ما است. ”

ترامپ گفت: “شما می دانید که شمردن آرا اشکالی ندارد.” تعداد آرا three در جورجیا سه بار شمارش شد که منجر به دو پیروزی بایدن شد. جو بایدن با کسب بیش از 11779 رای در امتیاز نهایی پیروز شد. در مجموع 50 رأی رایج در گرجستان وجود داشت. رهبر روفنسپرگر ، رهبر جمهوری خواهان ، ادعای ترامپ را رد کرده و گفته است که به موارد جعلی در شبکه های اجتماعی اعتماد می کنید.

عطارد دوباره در سیاست های آمریکا داغ است
از طرف دیگر ، بعد از ظهور این نوار ، جیوه دوباره در سیاست های آمریکا داغ شد. دفتر ترامپ و برد روفنسپرگر از اظهار نظر درباره این نوار خودداری کردند. در همین حال ، بایدن کمپ خواستار تماس تلفنی ترامپ برای حمله به دموکراسی آمریکا شد. این تماس تلفنی دونالد ترامپ به عنوان یک عمل مجرمانه توصیف شده است. روزنامه نگار کارل برستن ، که از جمله کسانی بود که رسوایی آب در آمریکا را افشا کرد ، آن را بدتر از رسوایی واترگیت خواند ، که طوفانی در سیاست های آمریکا ایجاد کرد.

[ad_2]