دونالد ترامپ با نقض سنت 152 ساله ، سوگند اداری جو بایدن را خواهد شکست – دونالد ترامپ در مراسم افتتاحیه جو بایدن در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد ، از روابط با رئیس جمهور اندرو جانسون آگاه خواهد شد

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دونالد ترامپ از شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن خودداری می کند
  • در سال 1869 ، پس از هفدهمین رئیس جمهور آمریکا ، اندرو جانسون ، همه روسای جمهور نیز شامل شدند.
  • این سنت 152 ساله در 20 ژانویه در آمریکا شکسته خواهد شد

واشنگتن
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مراسم تحلیف جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد. او در توییتر خود نوشت که برای همه کسانی که درخواست کردند ، من در افتتاحیه 20 ژانویه شرکت نخواهم کرد. ترامپ اولین رئیس جمهور در سال 1869 پس از اندرو جانسون ، هفدهمین رئیس جمهور ایالات متحده بود که در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نکرد.

هر رئیس جمهور در قسم جانشین خود شرکت کرده است
پیش از این ، هر رئیس جمهور آمریکا در این برنامه شرکت می کرد تا رئیس جمهور جدید را پس از دوره ریاست جمهوری خود سوگند یاد کند. در سال 2016 ، باراک اوباما ، رئیس جمهور وقت آمریکا نیز در برنامه سوگند دونالد ترامپ شرکت کرد. در سال 2009 ، باراک اوباما سوگند یاد کرد که در جورج دبلیو بوش رئیس جمهور جمهوری خواه شرکت کند.

درخواست حذف ترامپ
برخی از قانون گذاران آمریکایی در حال آماده سازی هستند تا طرفداران ترامپ را در پایتخت آمریکا قبل از پایان دوره ریاست جمهوری برکنار کنند. طبق گزارش CNN ، پس از استیضاح ترامپ و برکناری وی از سمت ، سنا ممکن است در آینده از بازگشت وی به سرویس فدرال جلوگیری کند. رأی گیری در سنا باعث رد صلاحیت وی برای همیشه می شود. بر اساس بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی این کشور ، اکثریت مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه باید برای برکناری ترامپ از سمت خود رای دهند. این خود یک گام بزرگ است ، با استناد به بی ثباتی در “انجام تعهدات و تعهدات موقعیت شخص”.

حساب کاربری ترامپ در فیس بوک به صورت نامحدود ممنوع شده است
حساب های فیس بوک و اینستاگرام دونالد ترامپ پس از خشونت های روز پنجشنبه در ایالات متحده حداقل برای دو هفته یا احتمالاً به طور نامحدود ممنوع شده است. در این مدت ، ترامپ به حساب خود در هر دو سیستم عامل رسانه های اجتماعی دسترسی نخواهد داشت. اعتقاد بر این است که ترامپ اکنون تنها پس از سوگند دادن جو بایدن قادر خواهد بود کسی را به آمریکا بفرستد.


ترامپ به شورشیان گفت “دوستت دارم”
در ویدئویی که در فیس بوک ، توییتر و یوتیوب منتشر شده ، دونالد ترامپ قبل از اینکه خواستار بازگشت آنها به خانه شود ، به شورشیانی که به پایتخت آمریکا (پارلمان) حمله کردند ، گفت “من شما را دوست دارم”. نه تنها این ، او همچنین ادعاهای دروغ خود را در مورد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تکرار کرده بود. بعداً این پست از فیس بوک و اینستاگرام حذف شد.

[ad_2]