دونالد ترامپ با رد رای استیضاح تاریخی در حالی که مایک پنس از برکناری وی امتناع کرد: خودداری مایک پنس از برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با استیضاح تاریخی روبرو خواهد شد

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • استیضاح دوم دونالد ترامپ پس از امتناع مایک پنس انجام می شود
  • پیش از این ، مجلس نمایندگان قطعنامه ای را تصویب کرد و خواستار اقدام شد.
  • ترامپ می تواند اولین رئیس جمهور تاریخ این کشور شود که دو بار استیضاح شد.

نیویورک
صحنه استیضاح دوم رئیس جمهور آمریکا پس از امتناع مایك پنس معاون رئیس جمهور آمریكا از بركناری دونالد ترامپ از منصب با كمك متمم 25 انجام شد. مجلس نمایندگان قطعنامه ای را تصویب کرده و خواستار اقدام شد. با رای گیری در مورد طرح استیضاح ، ترامپ می تواند اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا شود که دو بار استیضاح شده است.

پنس که روز سه شنبه با ترامپ دیدار کرد ، به سخنگوی نانسی پلوسی نوشت که وی درخواست وی برای برکناری ترامپ را از طریق یک اقدام قانون اساسی قبول نمی کند. پیش از این ، پلوسی برای برکناری ترامپ 24 ساعته اخطار داده بود ، در غیر این صورت باید برای استیضاح آماده باشد. پلوسی گفت: “وظیفه قانون اساسی وی (مدیریتی) تعقیب رئیس جمهور و ارائه پرونده برای برکناری وی است.”
پس از توییتر ، فیس بوک ، یوتیوب قبلاً دونالد ترامپ را شوکه کرده ، ویدئوهای جدید را حذف می کند ، هشدار می دهد
این استیضاح خشم بزرگی را برانگیخته است: ترامپ

انتظار می رود این اتاق روز چهارشنبه ترامپ را استیضاح کند ، زیرا بعید به نظر می رسد پنس و کابینه با پیروی از قطعنامه وی موافقت کرده و بر اساس اصلاحیه 25 قانون اساسی که اکثریت را به ترامپ برای برکناری کاخ سفید می دهد ، عمل کنند. ترامپ گفت: “این استیضاح خشم زیادی ایجاد می کند و شما این کار را می کنید و این واقعاً کار وحشتناکی است که آنها انجام می دهند.” پروژه استیضاح ترامپ ادعا می کند که خشونت علیه دولت آمریکا را در ارتباط با حمله حامیانش به کپیتول هیل تحریک می کند.

ترامپ اصرار داشت که این انتخابات یک حقه بود ، سخنان او چهارشنبه گذشته حامیان خود را از کاپیتول ارسال می کرد ، که هنگامی که کنگره در جریان بررسی آرا. کالج انتخاباتی جو بایدن بود ، شور و هیجان زیادی ایجاد کرد. در این حمله پنج نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند. با رای گیری در مورد طرح استیضاح ، ترامپ می تواند اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا شود که دو بار استیضاح شده است. نمایندگان جیمی راسکین ، دیوید سیسیلین و تد لیو استیضاح را با همکاری 211 عضو مجلس نمایندگان پیشنهاد کردند. روز دوشنبه معرفی شد. در این طرح استیضاح ، رئیس جمهور کناره گیری از طریق اقدامات خود به “تحریک خیانت” در 6 ژانویه متهم شده است.

[ad_2]