دونالد ترامپ با ترس از استیضاح روبرو است: پایتخت آمریکا برای اولین بار در تاریخ از زمان جنگ 1812 حمله کرد – آیا چنین حمله ای به پارلمان آمریکا پس از 200 سال قبل از دونالد ترامپ قبل از 20 ژانویه از سمت خود منصرف می شود؟

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

در تاریخ آمریکا ، همانطور که این بار در مورد انتخابات ریاست جمهوری اتفاق افتاده است ، به ندرت اتفاق افتاده است. رئیس جمهور دونالد ترامپ ، دموکرات ها ، که آماده پذیرش پیروزی بایدن نبودند ، اما به سختی کسی فکر می کند که اوضاع خیلی بد خواهد بود. طرفداران ترامپ روز چهارشنبه با اجبار وارد کاپیتول پارلمان شدند و باعث خشونت و کشته شدن یک نفر شدند. مورخان می گویند پارلمان این کشور حداقل برای اولین بار در حداقل 200 سال گذشته چنین وضعیتی را دیده است. این حادثه به قدری جدی است که رهبران جمهوری خواه خود به دنبال این حمله به دموکراسی خواستار برکناری دونالد ترامپ شده اند.

… وقتی گلوله ها وارد خانه شدند

ساموئل هالید ، مدیر بورس تحصیلی و عملیات انجمن تاریخی کاپیتول هیل ، به CNN گفت که این اولین بار از زمان جنگ 1812 است که چنین تسلیمی در پایتخت اتفاق می افتد. سپس ، در آگوست 1814 ، انگلیسی ها به ساختمان حمله کردند و آن را به آتش کشیدند. در سال 1954 ، سه بازدید کننده مرد و یک زن در اتاق خانه اسلحه در گالری نشستند. این اعضای حزب ملی گرای پورتوریکو بر استقلال این کشور اصرار داشتند. او بعد از ظهر اول مارس 1954 در مجلس را به آتش گشود و پرچم پورتوریکو را به اهتزاز درآورد. در این حادثه پنج عضو کنگره زخمی شدند. (عکس: مجموعه مقالات مجلس نمایندگان ایالات متحده)

لولیتا صدای پورتوریکو شد

زن متهم به لولیتا لبرون به همراه دو مرد دیگر در حالی که مردی موفق به فرار شد توسط پلیس دستگیر شد. اما بعداً دستگیر شد. گفته می شود این گروه توسط لبرون هدایت می شده است. آنها با فریاد “آزاد پورتوریکو” وارد گالری شدند. لبرون به 56 سال زندان محکوم شد که 25 سال از آن را در زندان گذراند. وی در اول اوت 2010 در سن 90 سالگی درگذشت.

“حمله به دموکراسی”

پس از این حادثه ، که تمام دنیا را با این کشور لرزاند ، فقط رهبران حزب جمهوری خواه خواستار برکناری دونالد ترامپ قبل از 20 ژانویه شدند. قرار است مراسم تحلیف در آن روز برای تصاحب بایدن برگزار شود. رهبران برای استیضاح ترامپ فشار می آورند. یک مقام ارشد سابق گفت رئیس جمهور چنین کاری انجام داده است که حتی اگر تنها چند روز از کار او باقی مانده باشد ، باید برکنار شود. آنها می گویند این حمله مانعی برای کل سیستم است.

آیا دونالد ترامپ برکنار خواهد شد؟

برخی از اعضای اتاق می گویند که مقدمات استیضاح نیز آغاز شده است. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا اعضای کافی برای برداشتن برگ برنده وجود دارد یا خیر. طبق گزارش CNN ، پس از استیضاح ترامپ و برکناری وی از سمت ، سنا می تواند از بازگشت وی به خدمات فدرال در آینده جلوگیری کند. رأی گیری در سنا باعث رد صلاحیت وی برای همیشه می شود. بر اساس بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی این کشور ، اکثریت مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه باید برای برکناری ترامپ از سمت خود رای دهند. این خود یک گام بزرگ است ، با استناد به بی ثباتی در “انجام تعهدات و تعهدات موقعیت شخص”.

آیا طرفداران ترامپ در پارلمان ایالات متحده و آمریکا برای جنگ داخلی سر و صدا ایجاد می کنند؟

آیا طرفداران ترامپ در پارلمان آمریکا و آمریکا برای جنگ سر و صدا می کنند؟

[ad_2]