دومین الماس بزرگ جهان کشف شد: پس از کشف سومین الماس بزرگ ، اکنون بوتسوانا در حال استخراج دومین الماس بزرگ جهان است.

جولای 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • سرنوشت کشور آفریقایی بوتسوانا بار دیگر از آن حمایت کرده است.
  • یک الماس سفید بزرگ ، دومین الماس بزرگ جهان ، در بوتسوانا کشف شده است
  • وزن این الماس 1174/1 قیراط است و توسط لوکارا کشف شد.

گابورونه
سرنوشت کشور آفریقایی بوتسوانا بار دیگر از آن حمایت کرده است. یک الماس سفید بزرگ در بوتسوانا پیدا شد. گفته می شود این الماس دومین الماس بزرگ جهان است. این الماس بسیار بزرگ و جذاب است. گفته می شود وزن این الماس 1174.76 قیراط است. این الماس توسط شرکت الماس لوکارا کشف و در 7 ژوئیه به رئیس جمهور تحویل داده شد.

رئیس جمهور بوتسوانا Mokgveci بسیار خوشحال شد که چنین الماس عظیمی را پیدا کرد و همچنان به استقبال الماس در کشور ادامه داد. شرکت کانادایی Lukara Diamond Company این الماس 1174.76 قیراطی را از معدن الماس کاروو بازیابی کرده است. ابعاد این الماس 77x55x33 میلی متر است. این الماس شگفت انگیز از نظر ظاهری کاملاً شیری و از کیفیت بالایی برخوردار است. گفته می شود که این دومین الماس بزرگ جهان است.

این الماس سفید در سراسر جهان مورد جستجو است
این الماس شیر رکورددار کاروو است. گفته می شود که این الماس سفید در سراسر جهان تقاضای زیادی دارد. تاکنون 17 الماس از این قبیل که 100 قیراط هستند در کاروو پیدا شده اند. پنج تای آنها 300 قیراط است. پیش از این ، سومین الماس بزرگ جهان در بوتسوانا استخراج شده بود. دبسوانا ، شرکت کشف این الماس ، گفت که این الماس شگفت انگیز 1098 قیراط بود.

در اوایل سال 1905 ، بزرگترین الماس جهان در آفریقای جنوبی کشف شد. حدود 3106 قیراط بود. دومین الماس بزرگ جهان به اندازه یک توپ تنیس در سال 2015 در شمال شرقی بوتسوانا کشف شد. این الماس 1109 قیراط است و Lacedi la Rona نام دارد. اکنون اما این الماس به مقام سوم رسیده است.

6 مورد از 10 الماس بزرگ جهان اکنون از بوتسوانا نشات گرفته اند
نسیم لاهیری از این شرکت گفت: “این برای ما و بوتسوانا تاریخ سازی می کند. با این کشف ، بوتسوانا به یک رهبر جهانی در سنگ های قیمتی تبدیل شده است. 6 الماس از 10 الماس بزرگ جهان اکنون در بوتسوانا واقع شده است. دولت بوتسوانا از کشف این الماس در بحبوحه بحران ویروس تاج بسیار راحت شده است. شرکت های الماس 80 درصد درآمد الماس خود را به دولت می فروشند. فروش الماس به دلیل بحران ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است. این باعث کاهش درآمد کشور شده است.

[ad_2]