دهکده چینی در هند عکس ها: دهکده چینی در آروناچال پرادش هند پس از شکست در دوکلام مشاهده عکس ها – پس از دهان دوکلام ، “اژدها” ترفند جدیدی را آغاز کرد ، یک دهکده مدرن که در آروناچال تاسیس شده است ، ر.ک.

ژانویه 19, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

چین که پس از شکست سخت در اختلافات دوکلام تحت فشار بود ، روستایی را در حدود 4.5 کیلومتری مرز هند در آروناچال پرادش مستقر کرده است. این منطقه در Subansiri فوقانی ، منطقه آروناچال پرادش واقع شده است. پس از رسیدن به تصویر ماهواره ای از این دهکده چینی ، عکس های داخل آن در شبکه های اجتماعی منتشر شد. این عکس ها نشان می دهد جاده های وسیع و ساختمان های بلند در دهکده چین ساخته شده است. گفته می شود حدود 101 خانه در دهکده چین ساخته شده است. چینی ها در این خانه ها اسکان داده شده اند. همچنین پرچم چین بر روی خانه ها قرار داده شده است. پشت این ترفند جدید اژدها ، نقشه موذی رئیس جمهور چین نهفته است که طبق آن 600 روستا ایجاد می شود. بیایید کل سوال را درک کنیم …

اشغال قلمرو هند از سال 1959 توسط چینی ها ، هم اکنون در یک روستای مسکونی زندگی می کند

-1959-

تصاویر ماهواره ای نشان داده است که چین دهکده خود را در حاشیه رودخانه تساری چو در هند واقع کرده است. طبق منابع دفاعی هند ، چین از سال 1959 این منطقه از آروناچال پرادش را اشغال کرده است. چند سال پیش ، ارتش چین همچنین یک پست نظامی در اینجا ایجاد کرد که در ارتفاع حدود 2700 متری از سطح دریا واقع شده است. وی گفت ارتش چین اکنون از زمان حادثه دوکلام عملیات در منطقه را افزایش داده است. چین منطقه را اشغال کرد و اسلحه های آسام را در سال 1959 از بین برد. از آن زمان منطقه تحت کنترل ارتش چین قرار گرفت. نه تنها این ، چینی ها به تدریج در حال تقویت موقعیت خود در این منطقه جنجالی هستند. ارتش چین پس از جنگ در سال 1962 رها شد ، اما هنوز در منطقه آکسای چین و آروناچال پرادش باقی مانده است. چین در اواخر دهه 1990 قبل از آخرین حادثه شبکه ای از جاده ها را در منطقه ایجاد کرد.

شی جین پینگ طرحی را برای اسکان دهکده بعد از دوکلام طراحی کرد

در سال 2017 ، شی جین پینگ رئیس جمهور چین پس از سر بریده شدن توسط ارتش هند به دوکلام حمله کرد و شروع به ساخت “دهکده دفاع مرزی” در تبت کرد. سازمان های تبتی می گویند هدف رئیس جمهور چین از ایجاد یک دهکده ایجاد “سد امنیتی” نفوذناپذیر بین تبت و بقیه جهان بوده است. اعتقاد بر این است که روستای آروناچال پرادش نیز در دستور کار رئیس جمهور چین قرار گرفته است. براساس سازمان نجات تبت ، کارگران حزب کمونیست حاکم در چین در این روستاها مستقر شده اند. با این کار ، تلاش چین جلوگیری از حمله طرفداران دالایی لاما به تبت و تأمین منافع حزب کمونیست است. وی گفت: چین یک پل تونل راه آهن ساخته است که لهاسا ، پایتخت تبت ، را با سیچوان چین متصل می کند. این پل سهم بسیار مهمی در رساندن راه آهن به مرز هند با اهمیت استراتژیک دارد.

روستاهای مرزی آروناچال تحت هدایت شی جین پینگ ساخته می شوند

شی جین پینگ رئیس جمهور چین مدتی پیش با اشاره به دالایی لاما ، رهبر مذهبی تبتی و تهدید هند گفت: “برای اینکه یک کشور خوب کار کند ، ابتدا باید مرزهای خود را به درستی کنترل کند و مرزهای خود را کنترل کند. برای این منظور ، باید ثبات را به تبت برسانیم. “تحت هدایت رئیس جمهور چین ، در سال 2017 چین ایجاد 600 شهرک پیشرفته مرزی در امتداد مرز تبت را آغاز کرد. در اکتبر 2019 ، چین اعلام کرد که سرعت ساخت روستاهای مرزی را تسریع می کند. چین شروع به اسکان بیشتر این روستاها در آن کرد مناطق ناگاری و شیگتزه در مرز آروناچال پرادش. این روستاها در چین اغلب دور از دسترس هستند و تعداد بسیار کمی از مردم در آن زندگی می کنند. همه این روستاها در مسیرهایی ساخته می شوند که قبلاً تبتی ها در هند و نپال از آنها استفاده می کردند. تلاش می کند تا از طریق این روستاها به تبتی ها نگاه کند.

هدف روستاهای چین پایان دادن به نفوذ دالایی لاما است

حزب کمونیست چین نیز به افرادی که در این روستاها زندگی می کنند پول می دهد. چین همچنین به این افراد آموزش می دهد تا به نفوذ دالایی لاما پایان دهند. تلاش های چین متوقف کردن تلاش های جاسوسی دالایی لاما است. چین راهبان بودایی را در ناینگاتری آموزش می دهد. در حقیقت ، چین حضور نظامی قابل توجهی در منطقه ایجاد کرده و در حال ایجاد روستایی در مرز برای جلوگیری از جاسوسی در منطقه است. در مجموع به 427 روستایی که در نزدیکی مرز ساخته شده اند ، خط اول گفته می شود. به همین ترتیب ، 201 روستای دیگر به عنوان خط دوم ذکر شده است. مردم تبتی تباری که در این مناطق زندگی می کردند به اجبار منتقل شده و مردم طرفدار چین آنها به این روستاها منتقل شدند. چین می گوید این روستاها مانند قلعه ای بی پایان خواهند بود.

بدانید که دولت هند به دهکده چین چه پاسخی داده است

هند با واکنش محتاطانه به خبر ساخت یک روستا در چین در آروناچال پرادش ، هند روز دوشنبه گفت که دائماً تمام تحولات م affectثر بر امنیت کشور را رصد می کند. همچنین اقدامات لازم را برای محافظت از حاکمیت و تمامیت ارضی خود انجام می دهد. وزارت امور خارجه گفت هند برای بهبود معیشت شهروندان خود در ساخت زیرساخت های مرزی از جمله جاده ها و پل ها تسریع کرده است. وزارت امور خارجه گفت: “ما گزارش های اخیر چین را در مورد کار ساخت و ساز در مناطق مرزی با هند مشاهده کرده ایم.” چین طی سالهای گذشته فعالیتهای مشابه زیرساختی را انجام داده است. “او گفت ،” در پاسخ ، دولت ما همچنین در ساخت زیرساخت های مرزی تسریع کرده است ، از جمله ساخت جاده ها ، پل ها و غیره ، که ارتباطات مورد نیاز مردم محلی را که در مناطق مرزی زندگی می کنند فراهم کرده است. ” بین هند و چین در مورد طول خط کنترل واقعی 3488 کیلومتری (LAC) اختلاف وجود دارد. چین از آروناچال پرادش به عنوان بخشی از جنوب تبت یاد می کند ، در حالی که هند این ادعا را رد می کند. طی هشت ماه گذشته ، بین هند و چین از مرزهای لاداخ شرقی بن بست وجود داشته است.

[ad_2]