دم جیوه: چرا دنباله دارهای نزدیک به خورشید مانند دم هستند؟ – چرا جیوه مانند یک دنباله دار دم دارد

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دم عطارد متفاوت از سیارات دیگر است.
  • دم معمولاً دنباله دار است.
  • جو عطارد کاملا نازک است
  • تابش خورشید تأثیر دارد

عبور به آسمان معمولاً می توانید دنباله روشن ستاره های دنباله دار یا ستاره های در حال تیراندازی را ببینید ، اما آیا می دانید سیاره ای وجود دارد که دم دارد؟ این سیاره عطارد است. دم عطارد چندین کیلومتر طول دارد و مانند نور زرد نارنجی روشن است. به هر حال ، عطارد چه تفاوتی با سیارات دیگر دارد؟

عطارد چگونه است؟
در واقع ، عطارد داخلی ترین سیاره در منظومه شمسی ما است ، یعنی. نزدیکترین به خورشید فاصله آن از خورشید نیمی از زمین است. تابش خورشید و باد خورشیدی همچنان بر این سیاره کوچک ، متراکم و سنگلاخی که حدود 58 میلیون کیلومتر واقع شده است ، تأثیر می گذارد. جرم آن بسیار کوچکتر است ، 5.5٪ کمتر از جرم زمین. علاوه بر این ، میدان جاذبه یا مغناطیسی زیادی وجود ندارد.

در این هفته سه نفر از عطارد-مشتری-زحل به آسمان بلند می شوند ، چگونه اتصال سه گانه را می بینیم؟

به همین دلیل یک صف ایجاد می شود
در چنین شرایطی ، جو ندارد ، بلکه فقط یک لایه نازک از مولکول های اکسیژن ، سدیم ، هیدروژن ، هلیم و پتاسیم است. بادهای خورشیدی و شهاب سنگ های بسیار کوچک با آن برخورد می کنند. تیر چیزی برای محافظت از آنها ندارد. تابش خورشیدی فشار ایجاد می کند ، که باعث می شود دنباله دنباله دار قابل مشاهده باشد.

مثل یک دنباله دار است
سدیم موجود در عطارد به دلیل تابش اشعه ماورا بنفش خورشید شروع به درخشیدن می کند و عطارد مانند یک دنباله دار به نظر می رسد. وقتی ستاره های دنباله دار غبار و یخ به سمت خورشید حرکت می کنند ، برف و گرد و غبار آنها به بخار تبدیل می شود که به نظر ما دم است. آنچه خاص است این است که دنباله دار قابل رویت از زمین در واقع از ما دور است.

[ad_2]