درگیری های درگیری های اسرائیل و غزه مقامات انتظار آتش بس در طی یک یا دو روز دارند: آتش بس بین اسرائیل و فلسطین انتظار می رود ظرف 24 ساعت آتش بس کند

می 20, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • انتظار می رود بزودی درگیری شدید بین اسرائیل و حماس پایان یابد.
  • رهبران حماس گفتند که آتش بس می تواند طی 24 ساعت آینده اعلام شود
  • در این درگیری شدید حداقل 227 نفر در نوار غزه و 12 نفر در اسرائیل کشته شده اند.

تلآویو
انتظار می رود بزودی درگیری شدید بین اسرائیل و گروه شبه نظامی فلسطینی حماس پایان یابد. رهبران حماس گفتند که آتش بس می تواند طی 24 ساعت آینده اعلام شود. در بدترین درگیری از سال 2014 ، حداقل 227 نفر در نوار غزه و 12 نفر در اسرائیل کشته شده اند. در حالی که حماس حدود 4000 موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد ، ارتش اسرائیل همچنین صدها حمله هوایی و زمینی انجام داد.

رهبران حماس به کانال تلویزیونی CNN آمریکا گفتند که آتش بس بین اسرائیل و حماس می تواند طی 24 ساعت آینده اعلام شود. با این حال ، تاکنون هیچ عبارتی از طرف اسرائیل در این مورد وجود نداشته است. یک روز زودتر ، رئیس دفتر سیاسی حماس ، موسی ابو مارجوک گفت که انتظار دارد آتش بس در یکی دو روز آینده اعلام شود.
فرمانده حماس ، که در ارتش اسرائیل گیر افتاده است ، دوباره 1000 بمب گذاری است
درخواست بیدن برای صلح ، نتانیاهو مخالف است
در همین حال ، ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که با پیشنهاد آتش بس سازمان ملل مخالف است. ایالات متحده همچنین گفت که این بحران می تواند با دولت بایدن پایان یابد. ایالات متحده پیشنهاد سازمان ملل برای پایان دادن به خشونت بین اسرائیل و فلسطین را چهار بار مسدود کرده است. سپس فرانسه این پیشنهاد را تهیه کرده است.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو قول داد که عملیات نظامی در نوار غزه را روز چهارشنبه ادامه دهد ، با وجود درخواست جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا برای “کاهش قابل توجه تنش ها” پس از درگیری های شدید 11 روزه میان اسرائیل و فلسطین. اعتقاد بر این است که بیانیه نتانیاهو تلاش های بین المللی برای دستیابی به آتش بس را پیچیده می کند.

شدیدترین فشار عمومی که بایدن اعمال کرده است
اسرائیل روز چهارشنبه حملات هوایی خود را به غزه ادامه داد ، در حالی که شبه نظامیان فلسطینی نیز در طول روز موشک به سمت اسرائیل پرتاب کردند. در همین حال ، از لبنان در شمال اسرائیل نیز موشک شلیک شد. نتانیاهو پس از بازدید از ستاد نظامی اظهار داشت که “وی از همکاری رئیس جمهور آمریکا بسیار قدردانی می کند” ، اما افزود که این کشور به کارزار “بازگشت صلح و امنیت به مردم اسرائیل” ادامه خواهد داد. وی گفت “متعهد به ادامه آن تا رسیدن به هدف کمپین است.”
اندکی پیش از اظهارات نتانیاهو ، بایدن از نخست وزیر اسرائیل خواستار “کاهش قابل توجه تنش ها” شد. طبق بیانیه کاخ سفید درباره مذاکرات دو رهبر ، این شدیدترین فشار عمومی است که از طرف یک متحد آمریکایی به نمایندگی از بایدن اعمال شده است. در گفتگوی تلفنی گفته شد كه رئیس جمهور آمریكا از نتانیاهو خواسته است كه به “مسیر آتش بس” برود. همچنین بایدن برای افزایش تلاشها تحت فشار فزاینده ای است ، زیرا تعداد قربانیان درگیری بیش از 200 نفر است.

گاز

تظاهرات در سراسر جهان در برابر حملات هولناک در غزه

[ad_2]