درگیری مرزی هند و چین: گذرگاه ناکولا هند به تایوان ، چین می خواهد ترس از ثبات جهانی را از جنگ جهانی سوم برطرف کند

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • ارتش چین در تلاش است تا به زور در نزدیکی گذرگاه ناکو لا در سیکیم در بخش شرقی قرار گیرد
  • ارتش هوشیار هند مستقر در ناکو لا پاسخ مناسبی به این حادثه که سه روز پیش رخ داد ، داد.
  • ارتش چین نه تنها برای هند بلکه برای تایوان نیز به یک تهدید بزرگ تبدیل شده و 25 فروند جنگنده ارسال کرده است

پکن
ارتش چین که می خواست زمین های هند را در لاداخ تصرف کند ، اکنون به زور در گذرگاه ناکو لا در سیکیم در بخش شرقی نفوذ کرده است. در این حادثه که سه روز پیش رخ داد ، ارتش هوشیار هندی مستقر در ناکو لا پاس واکنش مناسب نشان داد و آنها را بیرون کرد. ارتش چین نه تنها برای هند بلکه برای تایوان به یک تهدید بزرگ تبدیل شده است و بیش از 25 جنگنده خود را به مرز با تایوان فرستاده است. ناو هواپیمابر آمریکایی با دیدن همان تهدید از طرف اژدها وارد تنگه تایوان شد. این برخورد تهاجمی چین تهدیدات جنگ جهانی سوم در آسیا بود.

طبق منابع دفاعی هند ، نیروهای چینی هفته گذشته تلاش کردند به ناکو لا در سیکیم نفوذ کنند. هنگامی که سربازان هندی تلاش کردند آنها را متوقف کنند ، در هر دو طرف درگیری رخ داد. سربازان هر دو طرف زخمی شدند. در کل این جنگ از سلاح استفاده نشده است. Naku La Sector در مقابل گذرگاه Muguthang در Sikkim شمالی است. چین که در ارتفاعی حدود 19000 فوت واقع شده است ، این منطقه را مورد مناقشه می داند. چنین حادثه ای در چنین سرمای شدید در چنین ارتفاعی به ما می گوید که وضعیت بین دو طرف خط کنترل واقعی (LAC) چقدر بد است.
درگیری هند و چین: سو susp ظن آنها همان خیانت چین بود ، اما سربازان هندی که در برف سنگین و در ارتفاع 19000 پایی خوابیده بودند ، این درس را دادند.
تنش های چین با تایوان به اوج خود رسیده است
بنظر می رسد بن بست موجود بین چین و تایوان بر سر ایالات متحده دوباره در حال افزایش است. برای دومین روز متوالی ، چین روز یکشنبه با 15 فروند جنگنده خود به حریم هوایی تایوان نفوذ کرد. سپس نیروی هوایی تایوان وارد عمل شد و موشکهای خود را به سمت هواپیماهای چینی هدف قرار داد. نه تنها این ، بلکه جنگنده های نیروی هوایی تایوان نیز بلافاصله وارد آن شدند و چین را از اقدام تلافی جویانه بر حذر داشتند. کشتی های چینی به دنبال هشدار تایوان از حریم هوایی تایوان فرار کردند.

روز شنبه ، چین همچنین بمب افکن های هسته ای 8H-6 خود را در حریم هوایی تایوان منفجر کرد. آنها با یک دسته از چهار جنگنده J-16 همراه بودند. هواپیماهای چینی پس از انتقام تایوان فرار کردند. گفته می شود که با سفر دیپلمات آمریکایی به تایوان به چین دامن می زند. در نتیجه ، تنش ها بین دو طرف دوباره در حال افزایش است.
چین همچنین در روز دوم 15 جنگنده برای بمب افکن های اتمی فرستاد
موشک های تایوانی روبروی چین قرار دارند
این وزارتخانه گفت نیروی هوایی تایوان به هواپیماهای چینی هشدار داده و موشک هایی را برای رصد آنها مستقر کرده است. سطح هشدارهای هوا نیز بلافاصله پس از دریافت نفوذ افزایش یافت. هشدارهای رادیویی داده شد و از سیستم های موشکی پدافند هوایی برای نظارت بر این فعالیت استفاده شد. هواپیماهای چینی که روز یکشنبه وارد حریم هوایی تایوان شدند شامل دو فروند هواپیمای ضد زیردریایی Y-8 ، دو فروند جنگنده سوخو SU-30 ، چهار جنگنده J-16 ، شش جنگنده J-10 و یک فروند هواپیمای دریایی Y-8 بود. در اوایل روز شنبه ، چین به هشت فروند H-6K و چهار فروند J-16 نفوذ کرده بود.

یک ناو آمریکایی با 90 هواپیما وارد شد ، تهدیدی از جنگ جهانی سوم؟
ایالات متحده ناو هواپیمابر خود را در نزدیکی چین و تنها چهار روز پس از سوگند یاد كردن جو بایدن. در میان افزایش تنش ها در اطراف تایوان ، کاروان گروه ویژه USS به سرپرستی ناو آمریکایی تئودور روزولت روز شنبه وارد دریای چین جنوبی شد. این گروه ضربتی از 90 جنگنده و 3000 پرسنل نیروی دریایی و همچنین چندین ناوشکن ، ناوچه و زیردریایی هسته ای تشکیل شده است.


ایالات متحده سه ناو هواپیمابر خود را در منطقه مستقر کرده است تا فعالیت رو به رشد چین در اقیانوس هند را محدود کند. اینان شامل USS رونالد ریگان ، UASS تئودور روزولت و USS نیمیتز است. در حال حاضر ناو آمریکایی نیمیتز در میان تنش ها از ایران در جوار کشورهای حاشیه خلیج فارس واقع شده است. در همین حال ، ناو آمریکایی رونالد ریگان در حال گشت زنی در اقیانوس هند است. ناو آمریکایی تئودور روزولت در میان ابرخودروهای آمریکایی بسیار قدرتمند قلمداد می شود. ناو هواپیمابر 332.8 متری حدود 90 جت جنگنده و هلی کوپتر و حدود 3000 پرسنل نیروی دریایی دارد. ورود مشاغل آمریکایی به دریای جنوب چین و برخورد تهاجمی چین تهدید به جنگ جهانی سوم در آسیا بود.

چین پلا

ارتش چین از هند به تایوان نفوذ می کند

[ad_2]