درگیری آمریكا و ایران: پنتاگون می گوید: ایران ناو هواپیمابر آمریكایی را تهدید می كند كه نیمتس در خلیج فارس باقی خواهد ماند – تهدید به حمله ایران ، ناو هواپیمابر آمریكایی در غرب آسیا باقی خواهد ماند

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پنتاگون می گوید ناو هواپیمابر نیمیتز در اقیانوس غرب آسیا باقی خواهد ماند
  • وزارت دفاع گفت ایالات متحده توسط حمله ایران تهدید می شود
  • وزارت دفاع پنتاگون پیش از این گفته بود که ناو آمریکایی نیمیتز خارج خواهد شد

واشنگتن
وزارت دفاع آمریكا گفت ناو هواپیمابر USS Nimitz در دریای غرب آسیا باقی خواهد ماند زیرا ایالات متحده تهدیدی احتمالی برای حمله از ایران است. وزارت دفاع آمریكا سه روز پیش گفته بود كه ناو آمریکایی نیمیتز كه در خاورمیانه واقع شده است ، 10 ماه دیگر از دریا خارج می شود ، اما در حال حاضر ایالات متحده موقعیت خود را تغییر داده است.

کریس میلر ، سرپرست وزارت دفاع پنتاگون گفت که ناو نیم فروند ناو دیگر در منطقه عملیات ادامه خواهد یافت. دولت آمریكا این تصمیم را پس از مشورت فراوان اتخاذ كرد. این اقدام آمریکا پس از آن برگزار می شود که ایران اولین سالگرد رئیس نظامی خود ، مارشال کاظم سلیمانی را جشن گرفت. در 3 ژانویه 2020 ، سلیمانی در حمله هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

این تنش ها را بین دو کشور عمیق تر کرده است و اکنون وضعیت تقابل نظامی در منطقه دوباره در حال ظهور است. ایران ادعا می کند که ایالات متحده بمب افکن های هسته ای خود را به خلیج فارس فرستاده است ، در حالی که دولت دونالد ترامپ ادعا می کند که نیروی دریایی ایران در 48 ساعت گذشته شدت گرفته است. از سوی دیگر ، رسانه های اسرائیلی به نقل از منابع آمریکایی گفتند که اسرائیل و عربستان سعودی از ترامپ خواستند که تاسیسات هسته ای ایران را قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود نابود کند.

آیا آمریکا برای حمله آماده می شود؟
بر اساس گزارش سی.ان.ان ، آمریکا بیم آن را دارد که ایران در 3 ژانویه ، سالگرد سلیمان ، سعی در هدف قرار دادن آمریکا نداشته باشد. نه تنها این ، تحلیلگران سیاسی همچنین از این ترس دارند كه ترامپ ، كه نگران پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری است ، سعی كند اختلافات با ایران را برای ایجاد مشكلاتی برای دولت آینده پیچیده تر كند.

در حقیقت ، برنامه بایدن کاهش فشار ترامپ بر ایران ، مذاکره با آن و بازگشت ایران به توافق نامه پارامنو است. در چنین شرایطی ، کارشناسان معتقدند که ایران هر گام را با تأمل برمی دارد تا محدودیت های اعمال شده بر بایدن کاهش یابد.

[ad_2]