دانشمندان م Instituteسسه فناوری ماساچوست می گویند اسفناج برای ارسال نامه های الکترونیکی می تواند به ما هشدار دهد و در مورد تغییرات آب و هوایی هشدار دهد – دانشمندان آمریکایی گیرنده ای ایجاد می کنند که با آن ایمیل ارسال می کند ، تصاویر جهان را تغییر می دهد

فوریه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

به نظر می رسد این یک فیلم علمی تخیلی هالیوودی باشد ، اما دانشمندان موسسه معتبر فناوری ماساچوست (MIT) در ایالات متحده گیرنده ای ایجاد کرده اند که می تواند ایمیل ارسال کند. با استفاده از فناوری نانو ، دانشمندان MIT این اسفناج را برای یک هدف کاملاً ویژه تهیه کرده اند. این اسفناج مانند حسگری شده است که توانایی بوییدن مواد منفجره را دارد. دانشمندان گفتند كه هرگاه اطلاعاتی در مورد این مواد منفجره اسفناج دریافت كنند ، می توانند اطلاعات خود را بدون سیم برای دانشمندان ارسال كنند. برای ما بگویید که این اسفناج چگونه کار می کند و به چه درد دنیا می خورد …..

بیاموزید چگونه دانشمندان میزبان می توانند ایمیل ارسال کنند

بر اساس وب سایت زیست محیطی یورو نیوز ، محققان موسسه فناوری ماساچوست می گویند وقتی ریشه اسفناج با نیترواروماتیک در آبهای زیرزمینی شناسایی شود ، نانولوله های کربنی موجود در برگهای اسفناج سیگنالی برجای می گذارند. این سیگنال توسط دوربین مادون قرمز خوانده می شود و هشدار بلافاصله به دانشمندان می رسد. نیترواروماتیک یکی از ترکیباتی است که در مواد منفجره مانند مین های زمینی یافت می شود. این آزمایش بخشی از تحقیقات گسترده در این زمینه است که شامل تجهیزات مهندسی الکترونیک است. این فناوری “Plant Nanobioconics” نام دارد و به طور موثری قابلیت های جدیدی را برای اسفناج فراهم می کند. پروفسور مایکل استرانا ، رهبر این مطالعه ، گفت: گیاهان تحلیلگران بسیار خوبی هستند. او بسیاری از ویژگی های دیگر گیاهان را ذکر کرد.

موفقیت در از بین بردن ارتباط بین انسان و گیاه

پروفسور مایکل گفت: “ریشه گیاهان در زمین گسترده است و آنها به طور مداوم نمونه هایی از آب را در زمین می گیرند و توانایی حمل آب با قدرت به برگها را دارند. او گفت این یک نمونه عالی برای از بین بردن مانع ارتباط بین گرچه هدف این مطالعه کشف مواد منفجره است ، استرانا و دیگر دانشمندان معتقدند که این مواد به دانشمندان در به دست آوردن اطلاعات در مورد آلودگی و سایر شرایط محیطی کمک می کند ، آنها می توانند تغییرات محیط را به روشی ایده آل مشاهده کنند.

این انقلاب ممکن است در دنیای باتری های موبایل رخ دهد

پروفسور استرانا در مرحله اولیه تحقیقات خود از نانوذرات در گیاهان برای شناسایی آلاینده ها استفاده کرد. در این مدت ، محققان توانسته اند اکسید نیتریک پیدا کنند. این آلودگی در اثر سوختگی ایجاد می شود. استرنج گفت که گیاهان بسیار واکنش محیطی دارند. حتی قبل از اینکه ما آن را بشناسیم ، این تصور را می کنند که خشکسالی ایجاد خواهد شد. گیاهان در خاک از تغییرات و احتمالات آب آگاه هستند. وی گفت اگر این سیگنال های شیمیایی به روش صحیحی نمایش داده شود ، در این صورت اطلاعات زیادی را جمع آوری خواهیم کرد. دانشمندان دریافته اند که اسفناج می تواند به نانولن های کربنی تبدیل شود و به یک منبع یا کاتالیزور اصلی برای کارآیی بیشتر باتری های هوای فلزی و سلول های سوخت تبدیل شود. باتری های هوای فلزی جایگزین کارآمدتری برای باتری های لیتیوم یونی هستند که در حال حاضر استفاده می شوند.

چرا دانشمندان از سراسر جهان اسفناج استفاده می کنند

دانشمندان اسفناج را انتخاب کرده اند زیرا حاوی مقدار زیادی آهن و ازت است که مهمترین عنصر در نقش کاتالیزور است. محققان مجبور شدند پودر اسفناج را بشویند ، آب آن را خرد و خرد کنند تا به نانولین تبدیل شود. یک محقق ، ژو ، گفت: “فرایندی که ما در ساخت کاتالیزور اسفناج استفاده کردیم ، می تواند یک کاتالیزور بسیار فعال بر پایه کربن ایجاد کند. ما معتقدیم که این امر باعث می شود کاتالیزورهای فعلی مبتنی بر پلاتین از نظر فعال سازی و پایداری بسیار عقب باشند. “این کشف دانشمندان آمریکایی به عنوان آغاز گفتگوی انسان و گیاه تلقی می شود. با کمک این فناوری می توان در آینده فرصت های بیشتری را گشود.

[ad_2]