داد و بیداد در قلعه سرخ ، آیا می دانید رسانه های خارجی در مورد خشونت در دهلی چه می نویسند؟ – عصبانیت قلعه سرخ در دهلی در اعتراض به کشاورزان ، بدانید که رسانه های خارجی در مورد خشونت علیه تراکتور چه می نویسند

ژانویه 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پژواک خشونت در دهلی تحت عنوان جنبش روستایی در سراسر جهان شنیده می شود. در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده ، انگلیس ، پاکستان ، کانادا و استرالیا ، اخباری در مورد برافراشتن پرچم نیشان صاحب و سازمان کشاورزان و درگیری با پلیس فورت رد منتشر شده است. آمریکا ، انگلیس ، کانادا کشورهایی هستند که رهبران آشکارا از جنبش کشاورزان حمایت می کنند. آیا می دانید رسانه های خارجی در مورد خشونت و خرابکاری ها به مناسبت روز جمهوری در دهلی چه می نویسند …؟

گزارش نیویورک تایمز

نیویورک تایمز گزارش داد که ده ها هزار کشاورز سعی کردند روز سه شنبه با کمک تراکتورهای خود در دهلی موانع را بشکنند و نیروهای امنیتی را بردارند. در برابر آن پلیس گلوله های گاز اشک آور شلیک کرد و سرویس اینترنت را مختل کرد. در بسیاری از جاها پلیس نیز به لاستیک متهم می شود. این شدیدترین افزایش در طی دو ماه اعتراض جهانی است. در یک طرف طعنه تفنگ های پلیس ایستاده بود ، در حالی که بیشتر کشاورزان سلاح های سنتی مانند شمشیرهای بلند ، خنجرهای تیز و تبرها داشتند.

رسانه های پاکستان گزارشی منتشر نکردند

روزنامه پاکستانی زورا نیز به خشونت در جنبش روستایی پرداخت. داون می نویسد که هزاران کشاورز هندی ، در اعتراض به اصلاحات ارضی در هند ، روز سه شنبه برای ورود به مجموعه تاریخی قلعه سرخ در پایتخت موانع را شکستند و پس از درگیری با پلیس پرچم های خود را برافراشتند. پلیس برای متفرق کردن آنها گاز اشک آور شلیک کرد. دون همچنین چندین عکس منتشر کرد که نشان می دهد معترضین در حال تخریب قلعه سرخ هستند.

گزارش در Steyr’s Times

سنگاپور پله های تایمز گزارش داد که هزاران کشاورز هندی مخالف اصلاحات ارضی در روز سه شنبه (26 ژانویه) موانع را شکستند. پرچم ها پس از ورود به مجموعه تاریخی قلعه سرخ در پایتخت و برخورد با پلیس برافراشته شد. برای اطمینان آنها ، پلیس مجبور شد گلوله های گاز اشک آور را شلیک کند. این روزنامه می نویسد که این کشاورزان به عنوان یکی از بزرگترین چالشهای نخست وزیر نارندرا مودی از زمان روی کار آمدن در سال 2014 در اردوگاهی خارج از دهلی نو هستند.

گزارش در مورد الجزیره

آلاجیرا ، رسانه مشهور خاورمیانه ، می نویسد که هزاران کشاورز هندی خواستار لغو قوانین جدید کشاورزی در مجموعه قلعه سرخ از دوران مغول در پایتخت ملی دهلی هستند. اعتراضات خشونت آمیز آغاز شد و حداقل یک نفر کشته شد. الجزیره همچنین می نویسد که اهالی روستا همچنین موانع کاشته شده برای حرکت به شهر میانه را برای جشن های روز جمهوری شکسته اند. معترضین در مخالفت با اقدامات پیچیده امنیتی برای رژه نظامی روز جمهوری وارد قلعه سرخ شدند و کشاورزان سیک نیز پرچم مذهبی برافراشتند.

[ad_2]