دادگاه عراق حکم دستگیری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را صادر کرد – عراق حکم دستگیری دونالد ترامپ را به جرم ترور قاسم سلیمانی صادر کرد

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • عراق همسایه با ایران آمد تا قاسم سلیمانی را بکشد
  • دادگاه عراق حکم دستگیری رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ را صادر کرد
  • ایران همچنین بارها از اینترپل خواسته است تا پیامی علیه ترامپ به گوشه سرخ ارسال کند.

واشنگتن
مشکلات دونالد ترامپ در پارلمان آمریکا ، که با خشونت حامیان احاطه شده است ، فقط افزایش خواهد یافت. از یک سو ، قانون گذاران آمریکایی او را بسیج می کنند تا قبل از پایان دوره باقی مانده از سمت خود کناره گیری کند. از سوی دیگر ، دادگاه عراق سال گذشته نیز در رابطه با ترور یک ژنرال ایرانی و یک رهبر با نفوذ شبه نظامیان عراق ، حکم دستگیری علیه ترامپ را صادر کرد. لطفاً بگویید که ایران نیز در این پرونده حکمی علیه دونالد ترامپ صادر کرده است. نه تنها این ، او همچنین برای دستگیری از اینترپل کمک گرفت.

سلیمانی و موهندیس سال گذشته در حمله آمریکا کشته شدند
سرویس رسانه ای دادگاه عراق اعلام كرد كه فرمانی از سوی قاضی دادگاه بدوی بغداد در پرونده قتل ژنرال قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندیس در حمله آمریكا با هواپیماهای بدون سرنشین صادر شده است. سلیمانی و مهندسی در ژانویه گذشته در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین در مقابل فرودگاه بغداد کشته شدند و همین امر باعث ایجاد بحران دیپلماتیک بین ایالات متحده و عراق و ایجاد روابط بین این دو شد.

ایران بار دیگر به دنبال کمک اینترپل برای دستگیری ترامپ است
یک سال پس از ترور سرلشکر قاسم سلیمانی ، ایران مجدداً برای دستگیری ترامپ از نهاد بین المللی اینترپل کمک گرفته است. ایران از اینترپل خواسته است تا گزارش های گوشه سرخ را علیه 47 مقام آمریکایی از جمله ترامپ منتشر کند. پیش از این ، ایران در ژوئن برای اطلاع گوشه قرمز به اینترپل مراجعه کرده بود ، اما سپس درخواست تجدیدنظر آن رد شد.

حمله موشکی به سفارت آمریکا در عراق ، دونالد ترامپ اقدام نظامی علیه ایران را تهدید می کند
ایران در حال آماده سازی برای مراجعه به دادگاه بین المللی کیفری است
ایران گفته است که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه باید پیامی از گوشه سرخ علیه رئیس جمهور ایالات متحده و فرمانده پنتاگون در مورد ترور کسیم سلیمانی ، فرمانده عالی سپاه پاسداران صادر کند. از اینترپل تجدید نظر شده است. ما مجازات کسانی را که در ترور فرمانده خود دست داشتند ، جدی می گیریم. ایران تصمیم گرفته است که پرونده را به دادگاه کیفری بین المللی تجدید نظر کند. برای این کار یک برگ هزینه 1000 صفحه ای تهیه شده است.

روحانی با نرم بودن بایدن ، ایران در آستانه گفت: آمریکا دوباره به توافق هسته ای پیوست
آیا آمریکا با عراق خصومت خواهد کرد؟
به دنبال تصمیم دادگاه عراق ، حدس می زنند که ایالات متحده ممکن است از غرب آسیا کیف خود را با این کشور بپوشاند. شبه نظامیان مورد حمایت ایران همچنان موشک سفارت آمریکا در بغداد را حمل می کنند. از طرف دیگر ، در پایگاه نظامی آمریكا كمپ دیوید ، ایالات متحده مجبور شد هزینه های زیادی را برای حفظ امنیت هزینه كند. در یک ماه و نیم گذشته دو حمله موشکی به سفارت آمریکا انجام شده است. در چنین شرایطی ، آمریکا دوست دارد از شر این کشور خلاص شود.

[ad_2]