دادگاه عالی معبد در پاکستان: پاکستان: معبد فروریخت

ژانویه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
گلزار احمد ، رئیس دادگستری پاکستان ، تخریب معبد هندو توسط مردم توسط پنجشنبه شب توسط مو را تأیید کرد. این معبد توسط گروهی به رهبری روحانیون محلی از استان خیبر پختونخوا تخریب شد. دادگاه در تاریخ 5 ژانویه رسیدگی می کند. رئیس دادگستری احمد به رئیس کمیسیون حقوق اقلیت ها ، رئیس پلیس و دبیرکل استان دستور داده است که گزارش را تا 4 ژانویه ارائه دهند.

14 نفر دستگیر شدند
دادگاه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که پس از دیدار با رامش کومار ، حامی اصلی شورای هندوها در پاکستان ، از این حادثه مطلع بوده است. کومار می گوید ، “من به قوه قضائیه اعتقاد دارم که عدالت در این پرونده اجرا خواهد شد.” در همان زمان ، پلیس 14 نفر را از طریق یورش دستگیر کرد و ادعا کرد که برای دستگیری های جدید حملات در حال انجام است.

حامیان سیاسی هم
پلیس در حال ردیابی افرادی است که در این حادثه نقش داشته اند و یا جمعیت را تحریک کرده اند. این معبد روز چهارشنبه در حالی مورد حمله قرار گرفت که جامعه هندو از دولت محلی اجازه بازسازی ساختمان را گرفت. به گفته شاهدان عینی ، جمعیت به رهبری مولانا با زور وارد معبد شدند. طرفداران یک حزب سیاسی نیز در آن حضور داشتند. آنها سعی می کردند تعمیرات را متوقف کنند.

این ساختمان به آتش کشیده شد و همچنین توسط ابزارهایی که برای کارهای ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت آسیب دید. این سامادی از سری پارامانس جی مهاراج جی در بین فدائیان هندو بسیار مقدس به حساب می آید و تعداد زیادی از مردم به اینجا می رسند. اوایل سال 1997 ، او نیز در اینجا مورد حمله قرار گرفت.

[ad_2]