خورشید گرفتگی حلقوی: حلقه آتش گرفتگی خورشیدی حلقه ای شکل 10 ژوئن: حلقه آتش در یک خورشید گرفتگی دیده می شود

ژوئن 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
پس از ابرماه صورتی و ماه خونین ، اکنون سوراج نیز آماده شده است تا منظره ای شگفت انگیز از مردم زمین را نشان دهد. این بار ماه از جلوی خورشید طلوع می کند ، اما فقط بخشی از آن پنهان می شود. با توجه به این واقعه ، یک “حلقه آتش” در بهشت ​​روی زمین مشاهده خواهد شد. این نمای را کسوف حلقوی یا “حلقه آتش” می نامند. این می تواند حدود یک ساعت و شش دقیقه طول بکشد. امسال ، این کسوف در 10 ژوئن انجام خواهد شد.

در واقع ، در این زمان از سال ، ماه و خورشید مطابق زمین در موقعیتی قرار می گیرند که شکل هر دو یکسان است. مدار ماه گرد نیست ، بنابراین از نظر فاصله از زمین گاهی بزرگتر و گاهی کوچکتر به نظر می رسد. هنگامی که دور باشد ، هنگامی که بین زمین و خورشید قرار می گیرد ، خورشید را کاملاً نمی پوشاند و سپس قسمت بیرونی خورشید مانند یک حلقه به نظر می رسد.


جو زمین نیز بر حلقه آتش تأثیر خواهد گذاشت. تا زمانی که ماه و خورشید به بالاترین شکست برسند ، کسوف مشخص نیست. این بار این کسوف را می توان در آمریکای شمالی مشاهده کرد. در بسیاری از مناطق آمریکا و کانادا دیده می شود. با این حال ، در هند مشاهده نخواهد شد. آژانس فضایی آمریكا ناسا می گوید ، در صورت صاف بودن آسمان ، مكان هایی كه حتی از بعد از كیلومترها نیز می توانند از زمین مشاهده شوند ، احتمالاً دیده می شوند.

اگرچه ماه بیشتر خورشید را پنهان می کند ، اما کارشناسان می گویند به جای دیدن مستقیم آن ، باید از فیلترهای خاصی مانند عینک آفتابی یا دوربین شکاری تلسکوپ استفاده کرد. نگاه مستقیم به خورشید می تواند به شبکیه آسیب برساند و باعث از بین رفتن دائمی بینایی شود.

[ad_2]